Ралі Cidade de Guimarães 2014: эмоцыі да канца!

Чарговае выпрабаванне чэмпіянату краіны па ралі, на гэты раз на фоне роднага горада. Мітынг, поўны відовішчаў і нават з некаторымі сюрпрызамі паміж імі.

Пэдра Мэйрэлес, пілот, які ўдзельнічае ў спаборніцтвах на борце Skoda Fabia S2000, яшчэ раз даказаў, што хада па лязе брытвы можа акупіцца. З такім невялікім адрывам у 0,3 сек перамогу атрымаў кіроўца Skoda. Вынік, які часткова раскрывае эмоцыі гэтага мітынгу на землях Гімарайнш.

З такім невялікім адрывам, у якога павінен быў быць горкі прысмак у роце, Рыкарда Моура, які заняў другое месца. Ён прапусціў перамогу з перавагай у 0,3 с. Памятаеце, што Мейрэлес ужо выйграў першыя спаборніцтвы чэмпіянату, у Фафе, з розніцай усяго ў 1,3 секунды.

Ралі_Cidade_Guimar_es2014_1

Пэдра Мэйрэлес нават уступіў у гэта ралі менш удала, розніца дасягнула 3,1 с, але рашучасць была мацнейшай. Ганаровае месца на п'едэстале заняў Рыкарда Барос з Ford Fiesta R5, які скончыў гонку на 3-м месцы з розніцай у 26,4 секунды перад Педра Мэйрэлесам.

Заставайцеся з відэа лепшага з Rally Cidade de Guimarães, прадастаўлена RallyMania.

Найгоршая ўдача ў гэтым ралі Cidade de Guimarães засталася за Хасэ Пэдра Фонтэсам, пасля таго, як узначаліў першыя 3 кваліфікацыі на сваім Porsche 997 GT, страта прывяла да страты. Такім чынам, практычна ўпэўненая перамога была закладзена пасля розніцы ў 25,1 секунды, якая была далёкай ад другога месца Жоау Баросу.

Ралі Cidade de Guimarães 2014: эмоцыі да канца! 30607_2