Peugeot L500 R HYbrid: лъвът на миналото, настоящето и бъдещето

Peugeot L500 R HYbrid отдава почит на състезанието, което е на почти 100 години. Хипотетична състезателна кола от бъдещето с вдъхновения от миналото.

Точно преди 100 години Peugeot L45, управляван от Дарио Реста, спечели 500 мили на Индианаполис – втората най-стара писта в света – достигайки средна скорост от 135 км/ч. Век след победното състезание, Peugeot отдава почит на отбора « шарлатани » , който осигури завоюването на три победи в САЩ между 1913 и 1919 г. Почитта е направена чрез футуристичен модел с поглед, насочен към състезанията на бъдещето: Peugeot L500 R HYbrid.

СВЪРЗАНИ: Историята на логото: Вечният лъв на Peugeot

Peugeot L500 R HYbrid е висок един метър от земята и отбелязва само 1000 кг на кантара. Неговата plug-in хибридна механика с 500 к.с., комбинира два електромотора, с бензинов блок от 270 к.с. Благодарение на лекото тегло и механичните си спецификации, L500 завършва състезанието до 100 км/ч само за 2,5 секунди, като изминава първите 1000 метра за 19 секунди.

ВИЖ СЪЩО: Peugeot 205 Rallye: Така се правеше рекламата през 80-те

За да направи Peugeot L500 R HYbrid по-аеродинамичен, екипът на Peugeot преформулира двуместната архитектура на оригиналния L45, трансформирайки го в предложение само с една седалка, предлагайки на (виртуалния) втори пилот усилено състезателно изживяване в реално време. време чрез шлем с разширена реалност. В допълнение към своята футуристична природа и почит към своя предшественик, концепцията интегрира визуалните и актуални линии на Peugeot, като подписа на предната светлина на новото Peugeot 3008 и също така наследява оригиналния цвят на победителя L45.