Стефан Петерхансел печели 4-ия етап на Дакар

Днес обещаваше балансирано състезание с допълнителни трудности, но Стефан Петерхансел доказа, че „кой знае, той няма да забрави”.

Стефан Петерхансел (Peugeot) изненада състезанието, като покори със стил 4-ия етап, завършвайки пистата в Жужуй с 11-секундно предимство пред втория испанец Карлос Сайнц. Що се отнася до Себастиен Льоб, пилотът завърши на 3-та позиция, на 27 секунди зад победителя. По този начин Peugeot успя да спечели трите места на подиума.

След балансиран старт, Петерхансел се дистанцира от съперниците си през втората половина на надпреварата. С победата в първата част на „Маратонския етап”, който продължава утре, Петерхансел постигна 33-та си победа в Дакар (66-та, ако броим победите на мотоциклетите).

СВЪРЗАНИ: Така се роди Дакар, най-голямото приключение в света

На върха в общото класиране французинът Себастиен Льоб остава на контрола на Peugeot 2008 DKR16, притиснат от Петерхансел, който се изкачи до второто място.

На мотоциклети Джоан Бареда доминираше на сцената от самото начало, но в крайна сметка беше наказан за превишена скорост. Така победата в крайна сметка се усмихна на португалеца Пауло Гонсалвес, с предимство от 2m35s пред Рубен Фариа (Husqvarna).