Рали Португалия: Себастиен Ожие в режим на пълна атака

Себастиен Ожие заминава за последния ден от атакуващия рали де Португалия. Натрупа 4,9 секунди на лидера и Яри-Мати Латвала и не хвърли хавлията на земята.

Утрешният ден няма да е подходящ за хора със слаби сърца. Действащият световен шампион Себастиен Ожие спечели третата си победа в специалните оферти на Vodafone Rally de Portugal и скъсява разликата с лидера в надпреварата. Пилотът на Volkswagen спечели 4.9s от своя съотборник Яри-Мати Латвала, който все повече вижда преднината си в риск.

Двете са разделени само с 9,5 секунди, когато има три етапа преди края на пътуването на португалския WRC. Публиката, която пътува масово, за да гледа рали де Португалия, има в този домашен дуел Volkswagen срещу Volkswagen още една причина за интерес.

С този резултат Ожие преодоля Крис Мике, който падна от второ на трето. Британецът от Citroën направи четвърто време зад Андреас Микелсен (представено изображение). На подиума се приближи и норвежецът от Volkswagen. Намира се на 1,1 секунди от мястото на Мийк.

Рали Португалия SS11 2015-3-10 (28)

Хейдън Падън отскочи назад и изпревари съотборника си Дани Сордо в предишното специално издание. При последното той се удари в камък и повреди скоростната кутия на своя Hyundai i20 WRC. Загубено масло, а също и позиция в таблицата. Той отново отстъпи поста на испанеца.

От Танак от Ford беше пети в раздела и запазва същата позиция като цяло. Между другото, естонският има консолидирана позиция. Той е на 50 секунди от Микелсен и има 45 секунди преднина пред Сордо.

В WRC2 Nasser Al-Attiyah продължава да доминира със своята Fiesta RRC. Този път той спечели специалния и спечели 24 секунди над Есапекка Лапи, който завърши деня втори в класа, на 49 секунди зад първия. Pontus Tidemand, във втората официална Skoda, е на последното място на подиума и има Стефан Лефевр от Citroën на четвърто място, на 16 секунди.

Снимки: Андре Виейра/Том Ван Есвелд – Ledger Automobile

Рали Португалия: Себастиен Ожие в режим на пълна атака 30568_2