Формула 1: Първа победа на Даниел Рикиардо

След 57 състезания във Формула 1 дойде първият триумф на Даниел Рикиардо. Пилотът на Ред Бул сложи край на хегемонията на Мерцедес. Отлично шоу от Формула 1 на Гран при на Канада.

За първи път този сезон Мерцедесът не се справи с конкуренцията. Ред Бул отново зае най-високото място на подиума, благодарение на отличното представяне на Даниел Рикиардо, слагайки край на доминацията на Мерцедес.

24-годишният австралийски пилот спечели първата си Гран при, след две трети места този сезон, като отново победи своя съотборник Себастиан Фетел, който завърши на 3-то място.

На 2-ро място, с проблеми със спирачната система завърши Нико Розберг. Неговият съотборник Люис Хамилтън, който беше принуден да се оттегли, нямаше такъв късмет. Резултат, който много облагодетелства Розберг в битката за шампионата. Германският пилот добави 140 точки срещу 118 за Хамилтън, докато Рикиардо се изкачи на трето място с 69 точки, благодарение на този триумф.

Триумф, който възниква поради собствените си заслуги, но и в полза на нещастията в едноместните автомобили на Mercedes. Дженсън Бътън (Макларън), Нико Хълкенберг (Форс Индия) и испанецът Фернандо Алонсо (Ферари) завършиха на следните позиции. Маса и Перес не завършиха заради инцидент между двамата в последната обиколка, когато се бореха за 4-то място.