Формула 1: Розберг печели Гран-при на Австрия

Хегемонията на Мерцедес се разпростира и до Гран При на Австрия. Нико Розберг отново спечели и удължи преднината в Световното първенство във Формула 1.

За пореден път Мерцедес диктува правилата по време на уикенд във Формула 1. Те не успяха да заемат пол-позишън, но не пропуснаха да спечелят. Нико Розберг спечели Гран При на Австрия във Формула 1, въпреки че Уилямс заемаше първия ред на решетката и където изглеждаше, че всичко се оформя за историческа победа за английската марка. Розберг се премести напред при първия пит стоп и от този момент нататък предимството се увеличи.

ВИЖ СЪЩО: Карачите на WTCC дори не искаха да повярват, че през 2015 г. ще преминат през Нюрбургринг

Втори, завърши Люис Хамилтън. Английският пилот успя да подмине Валтери Ботас при смяната на гумите и дори се опита да настигне съотборника си, в спора за първото място безуспешно.

Гран при на Австрия, Red Bull Ring 19-22 юни 2014 г

Най-големият губещ се оказа Фелипе Маса, който, стартирайки от първа позиция на решетката, завърши надпреварата на 4-то място. Бразилският пилот беше основната жертва на пит стоповете. По-голям късмет имаше неговият съотборник Валтери Ботас, който прекара брилянтен уикенд: завърши на 3-то място и едва успя да спечели полпозишън.

На 5-то място завърши Фернандо Алонсо, секундиран от вдъхновения Серхио Перес, който завърши на отлично 6-то място при контрола на едноместния автомобил на Force India. Кими Райконен затвори Топ 10, оплаквайки се от проблеми с двигателя на своето Ferrari.