След първото състезание, проведено на северноамериканската писта на Road Atlanta, португалският шампионат по електронни спортове за издръжливост „пътува“ до японската верига Suzuka за второто състезание от шампионата.

Форматът на състезанието отново се повтори, така че отново имахме две безплатни тренировки и една квалификационна сесия, в която бяха определени стартовите позиции за четиричасовото състезание.

В крайна сметка и след 118 обиколки, победата в първа дивизия се усмихна на Fast Expat, с Рикардо Кастро Ледо и Нуно Енрикес на волана, които спечелиха, след като заеха полпозишън. На второ място беше Douradinhos GP, големите победители в първата надпревара. Накрая третото място се усмихна на екипа на Hashtag Racing. Можете да видите (или преглед!) Цялото състезание тук.

Португалско първенство по електронни спортове по издръжливост. Победители след четири часа състезания в Suzuka 3346_1

Ново състезание на 27 ноември

След този втори етап, португалският шампионат по електронни спортове за издръжливост се отправя към Спа-Франкоршамп за 6-часово състезание и на 4 декември шампионатът се връща към 4-часовия формат на пистата в Монца.

Сезонът завършва на 18 декември с 8-часово състезание, отново на северноамериканската писта на Road America. Не забравяйте, че победителите ще бъдат признати за шампиони на Португалия и ще присъстват на FPAK Champions Gala, заедно с победителите от национални състезания в „реалния свят“.

Също така е важно да запомните, че общо има 70 отбора в състезанието, разпределени в три различни дивизии. В края на сезона има място за възходи и падения в дивизията, в зависимост от полученото класиране.