Португалското първенство по издръжливост по електронни спортове стартира тази събота. Запознайте се с квалифицираните отбори

Anonim

След 96 часа напрегната борба между най-добрите национални отбори за симулация на автомобили вече е известна квалификацията за първия. Португалско първенство по електронни спортове по издръжливост.

Повече от 250 състезатели, представляващи 70 отбора, завършиха 21 434 обиколки на пистата Oulton Park, в опит да гарантират присъствието си в най-добрата възможна дивизия - има трима - в шампионата по електронни спортове на Португалия по издръжливост, организиран от Португалската федерация по автомобилостроене и картинг (FPAK), Automóvel Clube de Portugal (ACP) и Sports&You, а негов медиен партньор е Razão Automóvel.

Най-бързите 25 отбора са класирани в първа дивизия, а следващите 25 отбора ще играят във втора дивизия. Останалите отбори заминават за това състезание в третата стъпка. В края на сезона има място за възходи и падения в дивизията, в зависимост от полученото класиране.

Рейтинги за издръжливост на FPAK eSports

С отборите, които вече са класифицирани и организирани по дивизии, всичко е готово за старта на Португалския шампионат по електронни спортове за издръжливост, чието първо състезание ще се проведе тази събота, 25 септември, на пистата в Северна Америка в Road Atlanta.

Време за състезание 4H Road Атланта

сесии Време на сесия
Безплатни практики (120 минути) 24-09-21 в 21:00ч
Безплатни практики 2 25-09-21 в 14:00ч
Упражнения на време (квалификация) 25-09-21 в 15:00ч
Състезание 25-09-21 в 15:12 ч

След този първи етап следва ново 4-часово състезание, този път на пистата Suzuka, в Япония, на 30 октомври. На 27 ноември ще се проведе 6-те часа Спа-Франкоршам, а на 4-ти декември шампионатът се връща във формат 4-те часа, на пистата в Монца.

Встъпителният сезон на шампионата по електронни спортове за издръжливост на Португалия завършва на 18 декември с 8-часово състезание, отново на северноамериканската писта на Road America.

Не забравяйте, че победителите ще бъдат признати за шампиони на Португалия и ще присъстват на FPAK Champions Gala, заедно с победителите от национални състезания в „реалния свят“.