Португалският шампионат по скорост по електронни спортове стартира с две състезания в Силвърстоун

След първото състезание от шампионата на Португалия по издръжливост по електронни спортове, време е да завъртите иглата за шампионата по скорост на Португалия по електронни спортове.

С 295 квалифицирани пилоти, разпределени в дванадесет различни дивизии, шампионатът на Португалия по скоростни електронни спортове започва този вторник, 5 октомври, с първата безплатна тренировка за първия етап от годината, която ще се проведе на пистата Силвърстоун на октомври 6 (сряда), под формата на две състезания.

Най-бързите 25 пилоти бяха класирани в първа дивизия, а останалите бяха класирани в следващите единадесет дивизии. Всяка дивизия има 25 пилота, с изключение на последната, дивизия 12, която има само 20 пилота. В края на сезона има място за възходи и падения в дивизията, в зависимост от полученото класиране.

далара f3

Първото състезание за годината се провежда на пистата Силвърстоун и ще се играе в две състезания, едното 25 минути, а другото 40 минути. Състезанията се излъчват на живо в канала ADVNCE SIC, а също и в Twitch. Можете да проверите часовете по-долу:

Второ състезание (40 минути) 10-06-21 в 21:57 ч

Португалският шампионат по скоростни електронни спортове, който се оспорва под егидата на Португалската федерация по автомобили и картинг (FPAK), се организира от Automóvel Clube de Portugal (ACP) и от Sports&You, а негов медиен партньор е Razão Automóvel. Състезанието е разделено на шест етапа. Можете да видите пълния календар по-долу: