Trophy C1 и Razão Automóvel се завръщат на пистите този уикенд

Anonim

След като беше домакин на финала на C1 Academy Razão Automóvel 2021 миналия уикенд, пистата Vasco Sameiro в Брага посреща този уикенд, първо състезание от сезон 2021 на C1 Learn & Drive Trophy.

И така, след пауза от няколко месеца, състезанията с малкия Citroën C1 се завръщат. Откриващото състезание на този трети сезон ще включва 33 отбора в началото.

За това първо състезание Андре Маркес, отговорен за Motor Sponsor, каза: „Следващият състезателен уикенд в Брага има огромно значение за Motor Sponsor, за C1 Trophy и за Single Seater Series. Последната година беше трудна и изключително предизвикателна. Въпреки че успяхме да проведем състезания в средата на пандемията, трябваше да се борим с несигурността, причинена от вируса.

Към това той добави: „Въпреки всичко, ние работихме неуморно, за да възстановим конкуренцията през 2021 г. и това е на път да се случи. Броят на участниците за тази реалност е отличен. Това е отправната точка за една година, която според нас може да бъде много положителна”.

първият тест

Първото от трите състезания този сезон в C1 Learn & Drive Trophy, „6 часа на Брага“ ще отбележи и дебюта на Гонсало Раминьос в отбора на Razão Automóvel.

Ако си спомняте, миналия уикенд младият пилот победи своите конкуренти и спечели второто издание на C1 Academy Razão Automóvel.

Спечелване на C1 Trophy
Гонсало Раминьос, победител в C1 Academy Razão Automóvel, с Гийерме Коста и Диого Тейшейра.

Що се отнася до останалите състезания от сезона, на 28 август малкият Citroën C1 ще излезе отново за „6 часа в Алгарве“, а на 13 ноември се завръщат в града на архиепископите, за да се състезават в „6 х 1 час в Брага”.