За 9-ти път в 21 издания Франсиско Карвальо отново победи в Рали да Гуарда. Отне само 37,49 секунди за завършване на теста за маневреност, като победителят от 20-ото издание Нуно Антунес достигна второ място (41,13 секунди). На трето място остана Араужо Перейра с 43,83 секунди, запазвайки традицията на добри резултати.

Ралито Bridgestone First Stop Guarda 2017 отведе повече от 40 отбора до Cidade Alta, в състезание, което се проведе до общинския пазар на Гуарда. Друг акцент беше състезанието при жените, което бе белязано от победата на Катия Мого, която завърши трасето за 52,19 секунди, следвана от Тереза Рейс и Мария Албино.

Франсиско Карвальо се изкачва до най-високото място на подиума на Рали да Гуарда 16059_1

Saab 96 Rallye на автомобилното съотношение

Razão Automóvel също участва в рали Guarda, като това е третото поредно участие, този път на волана на Saab 96 Rallye. Ако ни последвате в Instagram, със сигурност ще разберете коя е най-красивата жълта кола в Португалия (забравете Ноди, нямате шанс...)

Saab 96 Rallye участва в теста за маневреност, с Диого Тейшейра на волана, като постигна почетното 31-во място в генералното класиране. Управлението с помощта на ръка беше решаващо за постигането на този резултат.

Освен състезанието, програмата бе белязана и от предварителното представяне на книгата на 30 години история на Free Escape Club , в митинг, тясно свързан с историята на клуба. Друг важен момент беше посещението на форта Хармело, където Агостиньо Силва, облечен по това време, поведе участниците в пътешествие във времето, през историята, наследството и трагедията, свързана с Д. Педро и Инес де Кастро.

Bridgestone / First Stop, който накара участниците със завързани очи да поставят гумите на модел с автомобил, беше избран сред участниците за „Най-добра автомобилна марка в ралито Guarda“, награда, спечелена през 2016 г. ex aequo от Ford и Рено.