Jaguar Heritage Challenge vraća se 2016

Druga sezona Jaguar Heritage Challenge-a, šampionata za klasične modele Jaguara otvorenog za modele prije 1966. godine, dobila je zeleno svjetlo za 2016. godinu.

Nakon uspješne prve sezone, u kojoj je nastupilo oko 100 vozača, Jaguar je odlučio ponoviti izazov. Prva trka druge sezone zakazana je za Donington Historic Festival 30. aprila 2016. godine, a neobična "peta trka" biće potvrđena u narednih nekoliko nedelja. Takođe je poznato da će Nürburgring Oldtimer Grand Prix biti uvršten u kalendar drugu godinu zaredom.

2016 Jaguar Heritage Challenge Race Series održaće se tokom četiri vikenda između aprila i avgusta, gde će vozači imati priliku da se takmiče na renomiranim stazama u Velikoj Britaniji i Nemačkoj, kao i veoma posebnu petu trku čiji će datum biti potvrđen u narednim nedeljama .

Potvrđeni datumi za 2016 Jaguar Heritage Challenge Race Series:

• Istorijski festival u Doningtonu: 30. april – 2. maj
  • Brands Hatch Super Prix: 2. i 3. jula
  • Nürburgring Oldtimer Grand Prix: 12. – 14. avgust
  • Oulton Park: 27. – 29. avgust

Širok spektar modela iz istorije Jaguara bio je predstavljen 2015. godine, uključujući E-Type (SSN 300), koji je pripadao Sir Jackie Stewartu i koji su vozili Mike Wilkinson i John Bussell – pobijedio je u ukupnom finalu u Oulton Parku. Zajedno sa nizom impresivnih D-tipa Mkl i Mkll, E-Type, XK120 i XK150 predstavljali su najpoznatije klasike brenda. Objava ovog novog kalendara trka poklapa se sa proglašenjem pobednika nagrada Jaguar Heritage Challenge 2015, kao priznanje za uzbudljivu sezonu nezaboravnih istorijskih trka.

Ukupni pobjednik, koji je imao potpuno solidnu i izvanrednu sezonu, bio je Andy Wallace i njegov MkI salon. Sa dva druga mjesta u prvoj trci u Donington Parku i Brands Hatchu, Andy je upisao tri pobjede u B-klasi, čime je osvojio maksimalan broj bodova u konačnom plasmanu.

„Čast je dobiti maksimalnu nagradu u Jaguar Heritage Challenge , jer je bilo izuzetno zabavno takmičiti se sa toliko talentovanih vozača, kao i na tako raznolikoj mreži Jaguar Heritage modela. Jedva čekam da se vratim izazovu takmičenja na Challenge-u 2016.” | Andy Wallace

Da se vratimo na rezultate, Bob Binfield je završio drugi u ukupnom poretku. Binfield je sa svojim impresivnim E-Typeom zauzeo prvo mjesto, dva druga mjesta i treće mjesto u svih pet trka, ne uspjevši se kvalificirati na Brands Hatchu. John Burton završio je podijum na ceremoniji dodjele nagrada nakon dvije spektakularne pobjede na Brands Hatchu i Oulton Parku i drugog mjesta na Nirburgringu.

VIDI TAKOĐE: Baillon kolekcija: stotinu klasika prepuštenih na milost i nemilost

Pobjednici su dobili Bremont sat iz Jaguar kolekcije i Globetrotter set prtljage. Posebnu nagradu Spirit of the Series dobio je i Martin O'Connell, koji je učestvovao u četiri od pet trka i odlično je startao pobjedom u svojoj kategoriji i ukupno u prvoj rundi. Međutim, sreća nije bila na njegovoj strani i tri mehanička problema su ga natjerala da odustane od tri preostale utrke. Uvijek je pokazivao odlične vozačke vještine, a čak je i morao da uđe u boks bio je u prednosti u svim trkama.

„Zajedno sa asortimanom Heritage Parts delova i restauracije vozila, Jaguar Heritage Challenge ima za cilj da podrži i podstakne strast prema brendu Jaguar i njegovim kultnim modelima. Takmičenja i drugarstvo između vozača bili su nešto fantastično za svjedočiti i pružili su zasluženu počast bogatom takmičarskom pedigreu brenda”. | Tim Hanning, šef Jaguar Land Rover Heritage

Vozači koji žele učestvovati u prvenstvu 2016. mogu posjetiti web stranicu specifičnu za novu sezonu na http://www.hscc.org.uk/jaguar-heritage-challenge za detaljnije informacije o tome kako se prijaviti.