Formula 1: Rosberg osvaja VN Austrije

Mercedesova hegemonija proširila se i na VN Austrije. Nico Rosberg je ponovo pobijedio i produžio vodstvo u Svjetskom prvenstvu Formule 1.

Mercedes je još jednom diktirao pravila tokom vikenda Formule 1. Nisu uspjeli osvojiti pole-position, ali nisu uspjeli pobijediti. Nico Rosberg je osvojio VN Austrije u Formuli 1, iako je Williams zauzimao prvi red na tabeli i gdje je izgledalo da se sve sprema za istorijsku pobjedu engleskog brenda. Rozberg je već na prvom boksu krenuo na čelo i od tog trenutka prednost se povećavala.

VIDI TAKOĐE: Vozači WTCC-a nisu željeli ni vjerovati da će 2015. proći Nirburgring

Drugi, završio je Lewis Hamilton. Engleski vozač uspeo je da prođe Valtterija Botasa u menjanju guma i čak pokušao da sustigne svog saigrača, u sporu za prvo mesto bezuspešno.

Velika nagrada Austrije, Red Bull Ring 19-22 juna 2014

Najveći gubitnik se pokazao Felipe Massa, koji je startavši sa prve pozicije na mreži završio trku na 4. mjestu. Brazilski vozač bio je glavna žrtva zaustavljanja u boksu. Više sreće imao je njegov saigrač, Valtteri Bottas, koji je imao briljantan vikend: završio je na 3. mjestu i jedva se izborio za pole-position.

Na 5. mjestu završio je Fernando Alonso, drugi od inspirisanog Serhia Péreza, koji je završio na odličnom 6. mjestu na kontroli Force India jednosjeda. Kimmi Raikkonen zatvorio je Top 10, žaleći se na probleme sa motorom u svom Ferrariju.