João Barbosa osvaja 24h Daytone

João Barbosa je danas osvojio 24 sata Daytone. Portugalski piloti u dobrom planu u američkoj trci izdržljivosti.

João Barbosa je pobijedio na 24 sata Daytone, pobijedivši Maxa Angelellija za samo 1,4 sekunde, u izdanju koje je, kako vrijeme potvrđuje, oduzimalo dah. Bila je to njegova druga ukupna pobjeda na takmičenju.

Portugalski vozač iz Action Express Racing-a, uz asistenciju Christiana Fittipaldija i Sébastiena Bourdaisa konstantno je bio u vrhu trke, a za njim je bio timski automobil Wayne Taylor Racing koji je zauzeo drugo mjesto.

U klasi GTLM, Pedro Lamy je bio tek osmi, zbog mehaničkih problema u svom Aston Martinu, što je timu donelo "odmor" od 3 sata u boksu radi popravke. Tako je pobjeda u GTLM klasi na kraju bila nasmijana Porscheu, iako je samo jedan automobil završio utrku. BMW je mehaničku konzistentnost svojih automobila učinio svojom glavnom prednosti i osigurao drugo mjesto, uprkos nedostatku tempa. SRT je zauzeo treće mjesto.

U klasi GTD još jedan Portugalac, Filipe Albuquerque (na slici) koji je trčao unazad, oporavio se do petog mjesta u jednom od Audijevih Flying Lizard tima, čime nije uspio ponoviti svoju pobjedu u kategoriji iz 2013. godine. U ovoj klasi, vrhunac je bio sav zadnji krug automobila Level 5 i Flying Lizard, a Alessandro Pier Guidi je gurnuo Markusa Winkelhocka na travu. Pobjeda je na kraju pripisana Audiju Markusa Winkerlhocka, pošto je Pier Guidi kažnjen nakon trke.