Francisco Carvalho penje se na najviše mjesto na postolju Rally da Guarda

Po 9. put u 21 izdanju, Francisco Carvalho je još jednom pobijedio na Rally da Guarda. Bilo je potrebno samo 37,49 sekundi da se završi test upravljivosti, a pobjednik 20. izdanja, Nuno Antunes, stigao je do drugog mjesta (41,13 sekundi). Na trećem mjestu je Araújo Pereira, sa 43,83 sekunde, održavajući tradiciju dobrih rezultata.

Bridgestone First Stop Guarda 2017 Rally odveo je više od 40 timova na Cidade Alta, u utrci koja se održala pored općinske pijace Guarda. Još jedan vrhunac bila je ženska konkurencija koju je obilježila pobjeda Cátia Mogo, koja je stazu završila za 52,19 sekundi, a slijedile su je Teresa Reis i Maria Albino.

Francisco Carvalho penje se na najviše mjesto na postolju Rally da Guarda 16059_1

Saab 96 Rallye automobilskog omjera

Razão Automóvel je također učestvovao na reliju Guarda, ovo je bilo treće uzastopno učešće, ovaj put za volanom Saab 96 Rallyea. Ako nas pratite na Instagramu, sigurno ćete znati koji je najljepši žuti auto u Portugalu (zaboravite Nodija, nemate šanse...)

Saab 96 Rallye učestvovao je u testu upravljivosti, sa Diogom Teixeirom za volanom, koji je osvojio počasno 31. mjesto u Generalnoj klasifikaciji. Upravljanje uz pomoć ruke bilo je odlučujuće u postizanju ovog rezultata.

Pored takmičarskog programa, program je obilježila i predprezentacija knjige sv 30 godina istorije Free Escape Cluba , u mitingu usko povezanom sa istorijom Kluba. Još jedan važan momenat bila je posjeta tvrđavi Jarmelo, gdje je Agostinho Silva, u to vrijeme odjeven, poveo učesnike na putovanje kroz vrijeme, kroz istoriju, naslijeđe i tragediju vezanu za D. Pedra i Inês de Castro.

Bridgestone / First Stop, koji je naveo učesnike da, vezanih očiju, stavljaju gume na model sa automobilom, izabran je među učesnicima za „Najbolju marku automobila na Guarda reliju“, nagradu koju je 2016. godine ex aequo osvojio Ford. i Renault.