Toyota TS050 Hybrid: Japonsko vrací úder

TS050 Hybrid je novou zbraní Toyota Gazoo Racing ve World Endurance (WEC). Opustil motor V8 a nyní integruje motor V6, který lépe vyhovuje současným předpisům.

Po obtížné obhajobě titulu mistra světa v roce 2015 si Toyota stanovila ambiciózní cíle, aby se opět postavila do čela stále konkurenceschopnějšího a zajímavějšího mistrovství světa ve vytrvalostních závodech (WEC).

TS050 Hybrid, který byl dnes odhalen na okruhu Paul Ricard v jižní Francii, je vybaven 2,4litrovým bi-turbo blokem V6 s přímým vstřikováním v kombinaci s hybridním systémem 8MJ – oba vyvinuté divizí motoristických sportů v technickém centru Higashi. Fuji, Japonsko.

SOUVISEJÍCÍ: Toyota TS040 HYBRID: v japonském strojovém doupěti

Minulou sezónu bylo jasné, že TS040 Hybrid už nemá argumenty pro boj s modely Porsche a Audi. Nový bi-turbo motor V6 s přímým vstřikováním lépe vyhovuje současným předpisům, které omezují tok paliva do motoru. Aby byla zajištěna maximální účinnost, přední a zadní motorgenerátory rekuperují energii během brzdění a ukládají ji do lithium-iontové baterie pro další „zrychlení“ akcelerace.

Mistrovství světa ve vytrvalosti začíná 17. dubna v Anglii 6 hodinami v Silverstone. Pojďme se podívat, jak se Toyota TS050 Hybrid chová před vozovým parkem Porsche, které vyhrálo minulé mistrovství.