Kvalifikace 2013 Le Mans: Všechny vozy Audi vpředu | ŽÁBA

Audi dominuje v Le Mans a zaznamenává rekordy už v kvalifikaci. Prstencová značka je první v historii Le Mans, která umístila dva hybridy do první řady startovního roštu.

Sledujte Le Mans živě na videu zde na Razão Automóvel a dejte nám vědět svůj názor na naší oficiální facebookové stránce.

I přes déšť, který kvůli nehodám způsobil kolo červených vlajek, se značka Ingolstadtu pevně držela před tréninky a zcela dominovala. Audi tak dokázalo umístit své tři Audi R18 e-tron quattro do čela tabulky a vyrazit v čele jubilejního 90. ročníku 24 hodin Le Mans. Soutěž, která odfoukne 90 plachet, zaznamenala překonání dalšího rekordu, a to se podepsalo na běžících časech – poprvé jsou dva hybridi v první řadě na roštu zápasu.

Toyota sleduje interní soutěž Audi v LMP1

Kromě incidentů během tréninků míří Toyota do dnešního závodu jako divák. Spor byl jednoznačně mezi třemi Audi s Toyotou 4 sekundy za německým týmem. Pro Audi se očekává závod bez větších sporů, kromě interně, a přestože je v sázce všechno, sázky na Toyotu jsou nízké.

aston-martin-le-mans-2013-2

Vzrušující LMP2

Poté, co byl John Martin z týmu G-Drive Racing korunován provizorním držitelem pole position, týmy zahájily opravdový hon na muže, který trval celou noc. Honba se týmu OAK Racing vyplatila poté, co Olivier Pla vynesl Morgan Nissan do čela tabulky a skončil téměř sekundu za Johnem Martinem.

SRT Viper GTS-R Le Mans 2013

Lamy startuje na 5. místě v GTE

Ve třídách GTE ve všech dominoval Aston Martin, přičemž dominanta jeho Veličenstva převzala hlavní roli, která zůstala až do konce. Portugalský jezdec Pedro Lamy za volantem Aston Martin Vantage GTE #98 byl nejlepší ze svého týmu. Pokud jde o další portugalské jezdce, Rui Águas (Ferrari 458 Italia #81) a Portugalec-Francouz Manuel Rodrigues (Corvette #70) startují z 9. a 11. místa v GTE Am.