Odveta 80. let? Ne, jen aukce plná aut snů

Pro všechny, kteří si stejně jako my povzdychnou při pohledu na sporťák z 80. či 90. let minulého století, se blíží zcela speciální aukce. Aukce, o které mluvíme, se bude konat 1. prosince a bude obsahovat některé velmi speciální modely, kterou pořádá britská aukční společnost Classic Car Auctions.

S auty jako a Renault 5 GT Turbo , a BMW M3 E30 a také kopie dvou nejznámějších „lidových kupé“, a Ford Capri je to a Deka Opel , těžké je nenechat se unést touhou dražit každé auto, které se objeví.

Kromě těchto dostupnějších sporťáků budou v prodeji i modely značek Aston Martin, Jaguar a Porsche. Aukce se bude konat v centru akcí ve Warwickshire ve Velké Británii. Přestože kompletní seznam vozů, které budou k prodeji, je na stránkách dražitele, rozhodli jsme se vám ušetřit práci a vybrali jsme sedm vozů, které bychom si rádi mohli koupit, podívejte se, zda s naším výběrem souhlasíte.

Renault 5 GT Turbo (1988)

Renault 5 GT Turbo

Náš seznam začínáme tímto Renault 5 GT Turbo . Navzdory tomu, že mnozí bohužel upadli do spárů špatného odladění, stále je možné najít některé exempláře v původním stavu. Tento, který jde do prodeje 1. prosince, je toho dobrým příkladem.

Dovoz z Japonska a levostranné řízení má na tachometru pouze 43 000 km. Má také nainstalovanou novou sadu pneumatik a přestože historie údržby je pouze částečná, dražitel říká, že tato pneumatika nedávno obdržela recenzi a je připravena k provozu.

Hodnota: 15 tisíc až 18 tisíc liber (16 tisíc až 20 tisíc eur).

BMW M3 E30 (1990)

BMW M3 E30

V aukci bude k dispozici i toto BMW M3 E30 , který s největší pravděpodobností již dávno překonal svou depreciační křivku. Tento německý sporťák dostal v roce 2016 nový lak, kompletní repasi včetně brzdového systému. Dohromady za svou životnost najelo zhruba 194 000 km, ale jako BMW si nemyslíme, že by to byl velký problém.

Hodnota: 35 tisíc až 40 tisíc liber (39 tisíc až 45 tisíc eur).

Porsche 911 SC Targa (1982)

Porsche 911 SC Targa

Toto Porsche 911 SC Targa to bylo nedávno cílem restaurování ve výši 30 000 liber (asi 34 000 eur) a to je pozoruhodné. V bezvadném stavu a s předělaným motorem toto Porsche slibuje, že vydrží mnoho dalších let, což je jistá hodnota jako investice. Tento konkrétní exemplář je vybaven motorem o objemu 3,0 l a manuální převodovkou a má najeto přibližně 192 000 km, ale nezapomeňte, že byl obnoven, takže počet najetých kilometrů se započítává pouze do historie vozu.

Hodnota: 30 tisíc až 35 tisíc liber (34 tisíc až 39 tisíc eur).

Ford Tickford Capri (1986)

Ford Capri Tickford

Mnohým známý jako evropský Mustang Ford Capri měla ve Velké Británii obrovský úspěch. Tento exemplář, který je v aukci, je vybaven estetickou sadou Tickford (velmi ceněnou jeho majestátními zeměmi) a představuje velmi agresivní vzduch. Má najeto asi 91 000 km a potřebuje jen trochu práce na úrovni bank, aby byl ve stavu konkurence.

Má motor 2,8 V6 poháněný turbem, který poskytuje působivých 200 koní. I toto Capri je vybaveno tlumiči Bilstein, samosvorným diferenciálem a vylepšenými brzdami. Tento exemplář je jedním z pouhých 85 vyrobených kusů, takže ho lze vzhledem k jeho vzácnosti považovat za zajímavou investici.

Hodnota: 18 tisíc až 22 tisíc liber (20 tisíc až 25 tisíc eur).

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru zde

Opel deka GTE Exclusive (1988)

Deka Opel GTE Exclusive

Během 70. a 80. let minulého století Deka Opel byl jedním z hlavních konkurentů Fordu Capri. Tento exemplář byl v rukou stejného majitele 26 let a je z posledního roku výroby Manty (1988), najeto kolem 60 000 km. Tato Manta vybavená motorem 2,0 l o výkonu 110 k má také stupeň výbavy Exclusive a karosářský kit od Irmscher, který nabízí duální světlomety, zadní spoiler a sedadla Recaro.

Hodnota: 6 tisíc až 8 tisíc liber (9600 až 13 tisíc eur).

Volkswagen Golf GTI Mk2 (1990)

Volkswagen Golf GTI Mk2

Po dvou trakčních sporťákech vzadu vám přinášíme zástupce hot hatche. Tento Golf GTI Mk2 má za svou životnost najeto pouze 37 000 km a má kompletní historii revizí. Je vybaven 1,8l 8ventilovým motorem a vypadá připravený bez problémů ujet dalších 37 000 km.

Hodnota: 10 tisíc až 12 tisíc liber (11 tisíc až 13 tisíc eur).

Audi Quattro Turbo 10v (1984)

Audi Quattro

Pokud jste fanouškem rally, toto Audi Quattro Turbo je tou správnou volbou. Je to asi 307 000 km, ale nelekejte se ujetých kilometrů. Toto Audi, nalakované před dvěma lety, má aktuální záznamy o údržbě a vypadá připraveno na každodenní provoz na silnici nebo na jakémkoli úseku rally.

Tato ikona ze světa rallye je vybavena 2,1l, 10ventilovým řadovým pětiválcovým motorem kombinovaným s manuální převodovkou o výkonu kolem 200 koní.

Hodnota: 13 tisíc až 16 tisíc liber (14 tisíc až 18 tisíc eur).

BMW 840Ci Sport (1999)

BMW 840 Ci Sport

Ke konci jsme vám nechali nejnovější vůz ze všech našich výběrů. V době, kdy se chystá nové BMW řady 8, se nemůžeme ubránit svedení elegantních linií předchůdce. Toto BMW 850 ci Sport pochází z éry, kdy německá značka ještě vytvářela stylová auta (na rozdíl od BMW X7).

Tento exemplář je vybaven motorem V8 o objemu 4,4 l a pětistupňovou automatickou převodovkou a také kola Alpina a různá loga autobusů.

Hodnota: 8 tisíc až 10 tisíc liber (9 tisíc až 11 tisíc eur).

Přečtěte si více