Zemřela Maria Teresa de Filippis, první žena ve formuli 1

Anonim

Maria Teresa de Filippis byla první ženou ve formuli 1. Vyhrála v době, kdy vládly předsudky. Vždy Filippis!

Motoristický sport se dnes loučí s jednou ze svých sláv. Ve věku 89 let dnes zemřela Maria Teresa de Filippis, první žena, která závodila ve Velké ceně formule 1. Příčina smrti bývalého italského řidiče zatím nebyla potvrzena.

SOUVISEJÍCÍ: Příběh Marie Teresy de Filippis, první ženy ve formuli 1

Připomínáme, že Filippis závodil ve formuli 1 v letech 1958 až 1959 a postavil se na startovní rošt ve třech velkých cenách: Portugalsku, Itálii a Belgii. Předtím byla vicemistryní v Itálii, v jednom z nejspornějších a nejkonkurenceschopnějších rychlostních šampionátů té doby.

maria-de-fillipis2

Maria Teresa začala běhat ve 22 letech v Itálii, kde čelila řadě předsudků v prostředí ovládaném muži – dokonce jí běhání zakázali, protože byla příliš hezká. Jeho nejlepší výsledek byl ve Spa-Francorchamps, kdy startoval z 15. místa a závod dokázal dokončit na desátém místě.

"Běhal jsem jen tak pro radost." V té době devět z deseti řidičů byli moji přátelé. Byla tam, řekněme, známá atmosféra. Večer jsme chodili ven, poslouchali hudbu a tančili. Bylo to úplně jiné než to, co dělají piloti dnes, v tom, že se z nich staly stroje, roboti a jsou závislí na sponzorech. Nyní ve formuli 1 nejsou žádní přátelé." | Marie Terezie de Filippis

Dnes, ve věku 89 let, byl Fillipis členem Výboru bývalých jezdců Formule 1 Mezinárodní automobilové federace a po celý svůj život byl neustále přítomen na motoristických akcích. Láska k motoristickému sportu je s ní vždy.