Honda Civic Type R je „králem evropských okruhů“

Honda Civic Type R objížděla dva měsíce pět evropských okruhů – Silverstone, Spa-Francorchamps, Monza, Estoril a Hungaroring – ve snaze prosadit se jako lídr rodiny kompaktních vozů.

Inspirováni Hondou Civic Type R, která na Nürburgringu zaznamenala nejlepší čas pro vozy s pohonem předních kol – a kterou nedávno porazil nový Volkswagen Golf GTI Clubsport S – si inženýři japonské značky vzali příklad ze sportovního vozu. na pět evropských okruhů. Cílem bylo upevnit pozici Hondy Civic Type R jako lídra mezi členy rodiny vysoce výkonných kompaktních vozů – bez mechanických úprav, to zaručuje značka.

Dobrodružství začalo loni v dubnu v Silverstone, kde japonský sportovní vůz dokončil britský okruh za 2 minuty a 44 sekund. Jezdec Matt Neal, který nebyl spokojen s konečným časem, se vrátil o tři týdny později – již s příznivějšími povětrnostními podmínkami – a trvalo to pouhé 2 minuty a 31 sekund.

Honda Civic Type R je „králem evropských okruhů“ 30115_1

VIZ TAKÉ: Audi Offroad Experience startuje 24. června

Cesta pokračovala v květnu na belgickém okruhu Spa-Francorchamps. Pilot Rob Huff zvládl čas 2 minuty a 56 sekund. Další výzvou byl historický okruh v Monze, tentokrát s Maďarem Norbertem Micheliszem za volantem. Japonskému sporťáku trvalo okruh jen 2 minuty a 15 sekund. Na našem velmi známém okruhu Estoril, na rozdíl od toho, co bylo plánováno, to byl Bruno Correia, kdo usedl za volant Hondy Civic Type R kvůli nehodě Tiaga Monteira v závodě WTCC před několika dny. Bruno Correia však po jediném dni tréninku získal rekordní čas 2 minuty a 4 sekundy.

Výzva skončila 6. června na maďarském Hungaroringu, když domácí jezdec – Norbert Michelisz – dokončil výzvu nejlepším možným způsobem s výsledným časem 2 minuty a 10 sekund. „Je to důkaz, že náš tým vyvinul skutečný soutěžní sportovní vůz pro silnice,“ přiznal Philip Ross, viceprezident Honda Motor Europe.