Formule 1: Rosberg vyhrál Velkou cenu Rakouska

Anonim

Hegemonie Mercedesu se rozšířila i do GP Rakouska. Nico Rosberg znovu vyhrál a prodlužuje vedení v mistrovství světa formule 1.

Mercedes znovu diktoval pravidla během víkendu Formule 1. Nepodařilo se jim získat pole position, ale nezvítězili. Nico Rosberg vyhrál Velkou cenu Rakouska formule 1, přestože Williams obsadil první řadu startovního roštu a kde to vypadalo, že se vše schyluje k historickému vítězství anglické značky. Rosberg se při první zastávce v boxech posunul do čela a od té chvíle se náskok zvyšoval.

VIZ TAKÉ: Jezdci WTCC ani nechtěli věřit, že v roce 2015 projedou Nürburgringem

Druhý skončil Lewis Hamilton. Anglický jezdec dokázal při výměně pneumatik předjet Valtteriho Bottase a dokonce se pokusil dohnat svého týmového kolegu, ve sporu o první místo neúspěšně.

Velká cena Rakouska, Red Bull Ring 19.-22. června 2014

Největším poraženým se ukázal být Felipe Massa, který startoval z první pozice na roštu a dokončil závod na 4. místě. Brazilský jezdec byl hlavní obětí zastávek v boxech. Větší štěstí měl jeho týmový kolega Valtteri Bottas, který měl skvělý víkend: skončil na 3. místě a stěží se mu podařilo získat pole position.

Na 5. místě skončil Fernando Alonso, kterému sekundoval inspirovaný Sergio Pérez, který skončil na vynikajícím 6. místě v řízení monopostu Force India. Top 10 uzavřel Kimmi Räikkönen, který si stěžoval na problémy s motorem ve svém Ferrari.