24 hodin Le Mans. Toyota zdvojnásobuje a Alpine uzavírá stupně vítězů

Toyota Gazoo Racing byla velkým vítězem ročníku 2021 24 hodin Le Mans tím, že zaručila „double“ v mýtickém vytrvalostním závodě. Pro japonský tým to bylo čtvrté vítězství v řadě. Vůz číslo 7, za jehož volantem seděli Kamui Kobayashi, Mike Conway a José Maria Lopez, měl prakticky bezchybný a bezproblémový závod.

Vůz s číslem 8 japonské značky, řízený Hartleym, Nakajimou a Buemi, měl po celý závod nějaké problémy a nejlepší, co mohl získat, bylo druhé místo, které stále umožňovalo vynikající výkon pro výrobce země vycházejícího slunce.

Na třetím místě skončil „domácí“ tým Alpine Elf Matmut Endurance Team s André Negrão, Maximem Vaxivière a Nicolasem Lapierrem, kteří vynesli na stupně vítězů francouzskou vlajku.

Alpine (s číslem 36) byl vždy velmi konzistentní po celých 24 hodin, ale některé chyby jejich jezdců (z toho jedna v první hodině závodu) diktovaly „štěstí“ francouzskému týmu, který poté projel jedním z vozy Scuderia Glickenhaus nikdy třetí místo nevzdaly.

Alpský elf Matmut Le Mans

Scuderia Glickenhaus, severoamerický tým, který letos debutoval v Le Mans, si zajistil čtvrté a páté místo, přičemž trio jezdců tvořené Luisem Felipem Deranim, Olivierem Pla a Franckem Mailleuxem se prosadilo jako nejrychlejší z obou.

Vůz týmu WRT s číslem 31, řízený Robinem Frijnsem, Ferdinandem Habsburgem a Charlesem Milesim, byl nejlepší z LMP2 a zajistil si celkově šesté místo po „dvojčatu“, číslo 41 (Robert Kubica, Louis Deletraz z týmu WRT a Ye Yifei). odstoupil v posledním kole.

Zdálo se, že double belgického týmu v LMP2 je zaručené, ale v důsledku tohoto opuštění se vůz JOTA Sport číslo 28 dostal na druhé místo s jezdci Seanem Gelaelem, Stoffelem Vandoornem a Tomem Blonqvistem za volantem. Třetí pozici obsadilo trio Julien Canal, Will Stevens a James Allen s vozem Panis Racing s číslem 65.

V GTE Pro se vítězství usmálo na Ferrari, když se proti konkurenci prosadil vůz číslo 51 AF Corse (pilotoval James Calado, Alessandro Pier Guidi a Côme Ledogar).

Ferrari Le Mans 2021

Druhé místo obsadila Corvette Antonia Garcii, Jordana Taylora a Nickyho Catsburga a třetí místo obsadilo oficiální Porsche, které řídili Kevin Estre, Neel Jani a Michael Christensen.

Ferrari zvítězilo také v kategorii GTE Am s vozem s číslem 83 týmu AF Corse, za kterým jezdili François Perrodo, Nicklas Nielsen a Alessio Rovera.

Nešťastný Portugalec…

Vůz JOTA Sport č. 38, který měl za volantem Portugalec António Félix da Costa (v týmu s Anthonym Davidsonem a Robertem Gonzalezem), byl jedním z velkých favoritů na vítězství v LMP2, ale jeho naděje došly také níže. brzy, nepodařilo se mu překonat konečné 13. místo (osmé v kategorii LMP2).

United Autosports

Filipe Albuquerque, který jel s vozem United Autosport číslo 22 s Philem Hansonem a Fabiem Schererem, dokonce přes noc bojoval o vedení ve třídě LMP2, ale problém s alternátorem při zastávce v boxech vedl ke zpoždění, které se již nikdy nepodařilo obnovit, a vedl portugalského jezdce. vozu nejvýše na 18. místo v kategorii.

V GTE Pro, HUB Racing Porsche, které startovalo z pole position a za volantem kterého přes noc odstoupil Portugalec Álvaro Parente.