„Největší závod tahačů na světě“ je zpět a nechybí pick-up

„Největší závod tahačů na světě“ podle severoamerické publikace Motor Trend, který je již „koncovou tradicí“, se letos konal s menším počtem soutěžících a… s novými pravidly – stále jsou důsledky bizarního roku 2020.

Místo obvyklých dvanácti vozů se v jednom z nejepičtějších závodů dragsterů zúčastnilo pouze osm vozů. Navíc soutěžící vozy nezávodily proti sobě ve stejnou dobu, jako obvykle — trať pro poslední tři edice, dostatečně široká, aby to umožňovala, umístěná na letecké základně Vandenberg, nebyla k dispozici.

Místo toho byli seskupeni do dvojic ve vyřazovacím schématu, dokud se nedostali na dva finalisty, kteří pak soutěžili o „korunu“ vítěze desátého ročníku „Největšího závodu v přetahování na světě“.

soutěžících

Letošní ročník drag race propagovaný Motor Trendem kromě běžných supersportů představil již „povinné“ SUV Porsche Cayenne Turbo Coupe a velmi americký pick-up, v tomto případě radikální Ram 1500 TRX.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Pokud jde o ostatní konkurenty, v drag race se seřadily Lamborghini Huracan EVO AWD, Porsche 911 Turbo S, Chevrolet Corvette Stingray Z51, Ford Mustang Shelby GT500, Acura NSX (aka Honda NSX) a Ferrari F8 Tributo.

Vsadíme se, že jste již uhodli, kteří dva finalisté byli mezi přítomnými více než 5000 koňskými silami. Všimněte si, že poslední závod nebyl klasický „čtvrt míle“ (402 m), ale půl míle (804 m). Která byla nejrychlejší? Dozvíte se ve videu: