Trofej C1. Poslední rozhodující kolo v Braze s osmi vítězi

S neuvěřitelným počtem 15 týmů bojujících o tituly ve dvou kategoriích, PRO a AM, závěrečná cesta třetí sezóny C1 Learn & Drive Trophy nezklamala.

Poslední závod sezóny, který se konal na okruhu Vasco Sameiro v Braze, se vyznačoval vysokou konkurenceschopností, o čemž svědčí osm týmů, které vystoupaly na nejvyšší příčku na stupních vítězů.

Chcete-li objevit šampiony kategorií PRO a AM, inovovala C1 Trophy ve formátu na okruhu v Braze. Poprvé za tři roky existence se v soutěži pořádané společností Motor Sponsor objevila série závodů ve sprintu.

Trofej C1

Celkem 25 Citroënů C1, které vstoupily na trať (mezi nimiž byl i C1 Razão Automóvel), soutěžilo v šesti závodech, každý o délce 50 minut. Ty se hrály sólo (bez střídání řidičů během každého závodu) a kombinované výsledky týmů určovaly vítěze.

Byl to fantastický víkend s velmi těsnými závody a několika týmy, které vyhrály. Riskovali jsme debut ve formátu 6 sprintových závodů, trvajících 50 minut, v cestě, ve které se rozhodovalo o titulech. Víme, že inovace je heslem v motoristickém sportu, a to jsme znovu udělali. Spokojenost byla nakonec všeobecná a to je nepochybně nejlepší způsob, jak ukončit éru, kde byl faktor konkurence vždy přítomen.

André Marques, šéf společnosti Motor Sponsor

velcí vítězové

Lídr kategorie PRO po příjezdu do Bragy tým VLB Racing odjížděl z okruhu Vasco Sameiro Circuit s titulem šampiona. Vítězství získaná v prvních čtyřech závodech byla proto klíčová a umožnila týmu přijmout manažerský rytmus v posledních dvou závodech a vyhrát tak cestu.

Na druhém místě v konečné klasifikaci Trophy C1 v kategorii PRO skončil Termolan, který se vyznamenal již druhým místem dosaženým v Portimão, třetí skončil Artlaser Gianfranca, který vyhrál první závod sezóny. , také sporný v Braga .

Když jsme se rozhodli udělat tuto trofej, bylo to s úmyslem vyhrát. V prvních dvou letech jsme neměli moc štěstí, ale ve třetím roce už to bylo napořád. Udělali jsme vše pro to, abychom měli sezonu na nejvyšší úrovni, bez překvapení a zakončili jsme rok tím nejlepším možným způsobem.

Luís Delgado, zodpovědný za VLB Racing.

V kategorii AM mělo šest závodů konaných v Braze pět různých vítězů: LJ Sport 88 se dvěma vítězstvími, OF Motorsport, G’s Competizione, Five Team a Casa da Eira.

C1 Learn & Drive Trophy

Co se týče celkového vítězství v kategorii, to patřilo Torres Racing Teamu, který v průběhu sezóny přidal vítězství, čtvrté a páté místo. Na druhém místě v kategorii AM a pouhé čtyři body za ním skončil tým Razão Automóvel, který po vítězství v úvodním kole v Braze vedl kategorii AM. Pódium uzavřel LJ Sport 88.

Jsme moc rádi, protože to byl pro nás velký úspěch. Jsme čtyři kamarádi, všichni amatéři, kteří se loni sešli, aby soutěžili o trofej a výsledek vší práce nemůže být lepší.