Fernando Alonso vyhrál 24 hodin v Daytoně

Poté, co se stal mistrem světa ve formuli 1 (dvakrát), vyhrál 24 hodin Le Mans a téměř vyhrál 500 mil v Indianapolis, Fernando Alonso přidal do své sbírky další trofej: 24 hodin Daytona.

V závodě poznamenaném hustým deštěm přišlo vítězství Fernanda Alonsa a jeho týmu Wayne Taylor Racing s předstihem. Když do konce 24 hodin závodu zbývala asi 1 hodina a 57 minut, vedení závodu bylo nuceno závod přerušit kvůli silnému dešti, který byl cítit.

V době přerušení závodu vedl závod Fernando Alonso na Cadillacu DPi, který krátce předtím předjel svého bývalého jezdce formule 1 Felipe Nasra.

To znamená, že po více než hodině čekání na rozhodnutí o směru závodu přišlo potvrzení: závod nebude obnoven, a proto, Fernando Alonso, Renger van der Zande, Kamui Kobayashi a Jordan Taylor vyhráli letošní vytrvalostní podnik.

Tým Fernanda Alonsa 24 hodin Daytony

Portugalec se skromným výkonem

Tímto vítězstvím tým Fernanda Alonsa uspěl po portugalském Joãovi Barbosovi a Filipe Albuquerqueovi, kteří vyhráli loni. V tomto ročníku soutěže se národní duo ocitlo „pronásledováno“ technickými problémy. Stále v kvalifikaci, problémy s brzdami na Cadillacu DPi vedly tým ke startu ze 46. a posledního místa na startovním roštu.

Přihlaste se k odběru našeho kanálu YouTube

Během závodu problémy s osvětlovacím systémem donutily Cadillac DPi týmu Action Express Racing, se kterým závodili João Barbosa a Filipe Albuquerque, k několika zastávkám v boxech, které je odsunuly na devátou pozici, 20 kol od vítěze. Pedro Lamy, druhý Portugalec v soutěži, obsadil 22. místo s vozem Ferrari v kategorii GTD.

Škoda, že jsme nedokončili závodní vzdálenost, ale byli jsme napřed v noci, ve dne, na trati suché nebo mokré, takže si myslím, že jsme si to svým způsobem zasloužili.

Fernando Alonso

Tímto vítězstvím se Fernando Alonso připojil k Philu Hillovi (1964) a Mariu Andrettimu (1972) v omezené skupině mistrů světa Formule 1, kteří vyhráli 24 hodin Daytona. Nyní musí být Španělovým cílem dobýt 500 mil Indianapolis a to, čemu říkají „Trojitá koruna motoristického sportu“ : vítězství ve 24h Le Mans, Grand Prix Monaka a severoamerickém závodě, něco, co až do dnešního dne dokázal pouze Brit Graham Hill.