Studený start. Ayrton Senna za volantem... Lady?

Anonim

Obrázek nás trochu zaráží... Ayrton Senna jízda, zjevně rychlá, Lada (nebo VAZ, nebo AvtoVAZ) 2101. Zkušební jízda? Pomohlo to vyvinout nějaký aspekt auta (jako u Hondy NSX)?

Záhadu je mnohem jednodušší vyřešit. Fotografie byla pořízena v roce 1986, během víkendu Velké ceny Maďarska, první, která byla pořízena na okruhu Hungaroring v Budapešti.

Brazilský jezdec odjel jedno nebo několik kol po okruzích, kde závodil, ať už na koni nebo za volantem běžného vozu. Jelikož se jednalo o první Grand Prix, která se konala za železnou oponou, nezdálo se nic vhodnějšího než použití jednoho z nejběžnějších vozů té doby, Lada 2101, vycházející z Fiatu 124.

Senna absolvoval alespoň jednu obhlídku okruhu, přičemž tuto chvíli zaznamenal pro prosperitu Zsolt Mitrovics, člen technického záchranného týmu na okruhu.

Ayrton Senna GP Maďarsko

Ayrton Senna na GP Hungary, oblečený ve stejné košili, která byla k vidění za volantem Lady.

Zdroj: Drivetribe

O „studeném startu“. Od pondělí do pátku v Razão Automóvel probíhá „studený start“ v 8:30. Zatímco popíjíte kávu nebo sbíráte odvahu začít den, sledujte zajímavá fakta, historická fakta a relevantní videa z automobilového světa. To vše v méně než 200 slovech.