Porsche 911 GT2 RS. Nechte krále „zeleného pekla“ projít

Zrovna včera jsme o tomto rekordu psali. Dnes dorazilo potvrzení, na které jsme všichni čekali: Porsche 911 GT2 RS je novým králem Nürburgring Nordscheleife.

Porsche 911 GT2 RS. Nechte krále „zeleného pekla“ projít 15437_1
Další den v práci…

Porsche stanovilo nový rekord na 20,6 kilometru okruhu Nürburgring Nordschleife pro sportovní vozy schválené pro silniční provoz s Porsche 911 GTS RS. Rekordního času 6 minut a 47,3 sekundy bylo dosaženo za přítomnosti notáře a překonalo očekávání Porsche.

Frank-Steffen Walliser, viceprezident GT Racing and Vehicles, řekl: „Na začátku vývojového procesu jsme si stanovili cíl pro GT2 RS zajet na kolo méně než 7 minut a 5 sekund. Zásluhu na překonání tohoto času o 17,7 sekundy mají naši vývojoví inženýři, mechanici a jezdci, kteří prokázali, že máme mimořádně silný tým.“

Porsche 911 GT2 RS je nejen nejvýkonnější, ale také nejrychlejší 911, která kdy byla vyrobena.“

Porsche 911 GT2 RS. Nechte krále „zeleného pekla“ projít 15437_2

konzistence, konzistence, konzistence

Tento rekord nebyl ojedinělý: Němec Lars Kern (30) a Nick Tandy (32) ze Spojeného království překonali předchozí rekord silničních sportovních vozidel (6 minut, 52,01 sekund) na svůj první pokus a následně dokončili pět kol s časy pod 6 minut a 50 sekund.

Porsche 911 GT2 RS. Nechte krále „zeleného pekla“ projít 15437_3

Andreas Preuninger, ředitel modelové řady GT, řekl: „Není to jen rekordní čas dosažený GT2 RS, který demonstruje třídu vozu, ale také jeho konzistentní výkonnost kolo po kole.

Pane Nürburgringu

Tovární jezdec Porsche Nick Tandy odcestoval ze šestihodinového závodu v texaském Austinu přímo na okruh Nürburgring a působivě vyměnil koncepční vůz Porsche 919 Hybrid za 911 GT2 RS o výkonu 515 kW (700 k) poháněný pneumatikami Michelin Pilot Cup 2. Byl to Lars Kern, testovací jezdec Porsche nadšený pro závodění, kdo zajel rekordní výsledný čas.

Kdo je Lars Kern?

Zatímco Kern závodí v australském Carrera Cupu, účastní se také vytrvalostního šampionátu VLN na Nürburgringu, takže trať Nordschleife zná jako své boty. Kolo, které přineslo rekordní čas, začalo v 19:11 a skončilo o 6 minut a 47,3 sekund později, za ideálních povětrnostních podmínek.

Jak je při pokusech o tyto rekordy zvykem, čas byl naměřen přes 20,6 kilometru. Průměrná rychlost byla 184,11 km/h.