6 hodin od Estorilu. Trophy C1 končí skvěle!

Tři okruhy, tisíce kilometrů a mnoho předjíždění, doteků a hodin workshopu později, první vydání C1 Learn & Drive Trophy došlo ke konci.

Jedinečné momenty pro tým Escape / Livre Razão Automóvel, o které jsme se s vámi měli možnost podělit v průběhu celého šampionátu. Nejdramatičtější moment? Bylo to nepochybně v závodě v Portimãu.

Není to tak dávno, co jsme se těšili na zahájení této odysey — která začala koupí Citroënu C1 používaného v Německu — a tento víkend jsme již měli poslední bodovací test pro celkovou klasifikaci C1 Learn & Drive Trophy. Začal běhat!

Citroën C1 Trophy
Tak to všechno začalo.

Malý Citroën C1, který se nám dostal do rukou jako skromné SUV, je však dnes opravdovým vytrvalostním závodním vozem. Nepodceňujte ho...

neustálé učení

Čas plynul, ale během tohoto období jsme se hodně naučili. Byly z toho čtyři závody (pouze tři bodované). Mnoho hodin za volantem malého C1, mnoho okamžiků kamarádství mezi všemi členy týmu. Hodně učení, jak na SportClasse — workshopu, kde byla naše C1 vždy asistovaná —, tak na trati, kde nám vždy pomáhali dva „praktickí“ profesionálové.

Trofej C1
Trofej C1. Déšť nebo svit.

Francisco Carvalho, historický profesionální pilot z Guardy, který během své rozsáhlé kariéry vyhrál všechny soutěže, do kterých se zapojil. Kteří souhlasili s připojením k našemu týmu, aby se s námi podělili o všechny své zkušenosti.

João «China», náš hlavní mechanik, další historie motoristického sportu v Portugalsku, který i přes krátkou dobu, kterou měl na přípravu na závody, nám vždy nabídl konkurenceschopný vůz.

C1 Learn & Drive Trophy - Portimão
Náš servisní tým. Vždy bez poskvrny.

Trofej C1. Tak to všechno začalo

Ještě v prosinci 2018 jsme oznámili naši účast na C1 Trophy a představili vůz, který bude po jeho přípravě řídit tým Escape Livre / Razão Automóvel.

Ve stejnou dobu jsme oznámili jezdce, kteří budou součástí týmu, a partnery, kteří s ním byli spojeni. First Stop, Intermarché da Guarda, Overlay, QF a SportClasse.

C1 Trophy, Braga

Všechno to začalo na začátku roku, ale bylo to v Braze, 7. dubna, kdy jsme konečně mohli projet naši C1 na trati s dalšími 43 vozy a monumentální záplavou.

V červnu nás tato dvojitá cesta zavedla na fantastický a nezapomenutelný okruh Circuit de Portimão na více než 16 hodin za volantem C1. Odešli jsme z pekla a nebe v Portimão, ve videu, které musíte vidět — klikněte na tento odkaz na YouTube Razão Automóvel.

Konečný důkaz. 6 hodin od Estorilu.

Devět měsíců po oznámení jsme provedli poslední test sezóny 2019 C1 Learn & Drive Trophy.

Mřížka byla opět dobře zaplněná. Okruh Estoril přijal v posledním bodovaném podniku C1 Trophy 44 týmů.

6 hodin od Estorilu. Trophy C1 končí skvěle! 15926_5

Se všemi týmy sebevědomějšími a zkušenějšími, na trati možná většině známé, se opět šest hodin odehrálo s velkým zájmem až do posledního kola a bez větších incidentů.

Při silném větru charakteristickém pro Estoril Circuit nás naše C1 hned v měřeném tréninku zradila, což nám neumožnilo zajet kolo, které by nás přimělo startovat jako obvykle z předních míst.

Tým G Tech udělal první krok k vítězství tím, že získal pole position pro závod a po startu vedl balík.

I přes vysokou konkurenceschopnost zvládli všichni první kola bez incidentů, což ukázalo, že konečný výsledek měl přednost před bojem za zatáčkou.

6 hodin od Estorilu. Trophy C1 končí skvěle! 15926_6

Odjížděli jsme 6 hodin nadšení a přesvědčeni, že náš cíl 10 nejlepších, dosažený v posledním závodě v Portimão, bude splněn.

S postupným předjížděním v prvních kolech jsme byli o necelých třicet minut později na 6. pozici! Přestože do závodu startoval z 19. pozice, tým byl velmi sebevědomý a natěšený na dalších 6 hodin.

C1 Estoril Trophy
Náš tým.

Chyba, která stála TOP 10

Právě v nadšení z postupných předjíždění přimělo pozdější brzdění ABS malé C1 k akci a nedalo šanci vyhnout se výjezdu z trati.

Opožděný zásah stewardů s cílem vrátit auto na trať nás vyhodil za polovinu stolu. Aniž bychom spustili ruce, dodrželi jsme strategii a znovu jsme získávali místa do 13. místa.

6 hodin od Estorilu. Trophy C1 končí skvěle! 15926_8

S vjezdem Safety Car na trať a několika dalšími zastávkami jsme většinu závodu absolvovali na 15. pozici díky konstantnímu a jednotnému tempu celého týmu Escape Livre / Razão Automóvel.

Nakonec a vzorným závodem vyhrál závod G Tech, který také dokončil nejrychlejší kolo.

Na druhém místě skončil RP Motorsport, který dosáhl na titul v kategorii PRO. Na pódium skončil Gianfranco Motorsport, který byl korunován šampionem v prvním ročníku C1 Learn & Drive Trophy, a vyhrál tak vstup do 24 hodin Spa.

6 hodin od Estorilu. Trophy C1 končí skvěle! 15926_10

Tým Escape Livre / Razão Automóvel viděl šachovnicovou vlajku na 12. místě a nepodařilo se mu dosáhnout našeho hlavního cíle, kterým bylo umístění v top 10, a to i přes dobrý výkon, dokonce jsme dosáhli 5. nejrychlejšího kola okruhu.

Pokud jde o nás, obsadili jsme 15. místo v celkovém přeboru, 9. místo v kategorii PRO-AM. Bilance je velmi pozitivní.

S naším výkonem jsme velmi spokojeni, první zkušenost pro všechny jezdce v našem týmu, s výjimkou Francisca Carvalha, který byl klíčovým hráčem týmu.

C1 Trophy nyní poputuje na Autódromo Internacional do Algarve, od 4. do 6. října, na extra podnik 24 Horas do Algarve. Za rok je toho víc!