Francisco Carvalho stoupá na nejvyšší místo na stupních vítězů Rally da Guarda

Francisco Carvalho již po deváté z 21 ročníků opět zvítězil v Rally da Guarda. Dokončení testu ovladatelnosti trvalo pouhých 37,49 sekund, vítěz 20. ročníku Nuno Antunes dosáhl na druhé místo (41,13 sekund). Na třetím místě byl Araújo Pereira se 43,83 sekundy, udržující tradici dobrých výsledků.

Bridgestone First Stop Guarda 2017 Rally zavedla více než 40 týmů do Cidade Alta, v závodě, který se konal vedle městského trhu Guarda. Dalším vrcholem byla soutěž žen, ve které zvítězila Cátia Mogo, která trať zvládla za 52,19 sekund, následovaná Teresou Reis a Marií Albino.

Francisco Carvalho stoupá na nejvyšší místo na stupních vítězů Rally da Guarda 16059_1

Saab 96 Rallye automobilového poměru

Razão Automóvel se také zúčastnil Guarda Rally, která byla již třetí účastí v řadě, tentokrát za volantem vozu Saab 96 Rallye. Pokud nás sledujete na Instagramu, určitě budete vědět, které je nejkrásnější žluté auto v Portugalsku (zapomeňte na Noddyho, nemáte šanci…)

Saab 96 Rallye se zúčastnil testu ovladatelnosti s Diogem Teixeirou za volantem a obsadil čestné 31. místo v celkové klasifikaci. Rozhodující pro dosažení tohoto výsledku bylo řízení s pomocí ramen.

Kromě soutěže byl program ve znamení předprezentace knihy o 30 let historie Free Escape Clubu , v rally úzce spjaté s historií klubu. Dalším důležitým momentem byla návštěva pevnosti Jarmelo, kde tehdy oblečený Agostinho Silva vzal účastníky na cestu časem, historií, dědictvím a tragédií spojenou s D. Pedrem a Inês de Castro.

Bridgestone / First Stop, která vedla účastníky se zavázanýma očima, aby nasadili pneumatiky na model s autem, byla mezi účastníky zvolena jako „Nejlepší automobilová značka na Guarda Rally“, ocenění, které v roce 2016 ex aequo získal Ford. a Renault.