Nuno Antunes byl velkým vítězem 20. Rally da Guarda

V závodě, který se konal v sobotu v parku Senhora dos Verdes v Gouveia. Francisco Carvalho – rovněž s vozem Mini – skončil na druhém místě, přestože je znám jako jezdec s nejvyšším počtem vítězství v této soutěži. João Batista zase za volantem Mercedesu-Benz obsadil poslední místo na stupních vítězů.

V soutěži médií obsadil první místo na stupních vítězů Luís Merca, následovaný Antóniem Catarinem a Ricardem Carvalhem. V soutěži žen zvítězila Vera Vozone s vozem Mini, následovaná Marianou Lemos a Marií Carpinteiro Albino.

Dalším vrcholem 20. Rally da Guarda byla přítomnost Renaultu 8 Gordini, který v roce 1967, řízený José Carpinteiro Albinem, vyhrál TAP Rally. Vůz řídil jeho syn Eduardo Carpinteiro Albino, kterému se o 50 let později podařilo uzavřít první desítku Rallye.

Mezi konkrétními akcemi Renault, Ford a Bridgestone/First Stop účastníci zvolili Renault a Ford jako „Nejlepší značku aut v rally“.

V této rally, která se od počátku vyznačovala duchem zábavy a družnosti a hrami a hrami soutěžících mezi sebou nebo proti organizaci, byla udržována tradice a projevovala se kreativita, od četby vtipných textů až po nejpodivnější dekorace vozidel.