WRC: Sébastien Ogier võitis 2013. aasta Kataloonia ralli

Viimasel etapil sisenes Sébastien Ogier "nuga hambus" ja ründas jõuga Kataloonia ralli 1. kohta.

Vaatamata sellele, et Sébastien Ogier astus viimasele etapile vaid 1,5 sekundiga 2. koha ja meeskonnakaaslase Jari-Matti Latvala ees, prantslasest Volkswagenist, võitis Sébastien Ogier Kataloonia ralli suhteliselt kergelt, lisades mul eelmisest päevast väljendusrikkad 31,4 sekundit. . Viimane päev "nuga hambusse" võidu tagamiseks rallil, kus Volkswagenil sujus peaaegu kõik ideaalselt.

Osaliselt etteaimatav lõpp. Arvestades, et Kataloonia ralli viimane päev mängiti poripõrandatel – vastupidiselt teisele päevale, kus tõrv oli kuningas ja isand –, võitis Ogier kõik neli tänasest kuuest osast, jäädes alati ette oma otsesematele vastastele. võitlus lõpliku võidu nimel.

Kataloonia

Volkswagenil oli ka palju põhjust naeratada. Jari-Matti Latvala teise kohaga saavutab Volkswagen tänavu esmakordselt duubli, säilitades sellega lootuse meistritiitli teise koha vallutamiseks. Kolmandal kohal oli Mikko Hirvonen, kes Hispaania maadel ei õnnestunud. Üldkokkuvõttes jäi ta alati viienda ja kuuenda koha vahele ning alles viimasel etapil tuli talle kasuks Sordo loobumine ja Neuville'i suur hilinemine üldarvestuse tippudele tõusmisel.

Razão Automóveli toetatud duo Paulo Freire ja Joaquim Capelo olid heas vormis, saavutades üldarvestuses väärika 29. koha. Ainus Portugali meeskond, kellel on õigus poodiumile tõusta, palju õnne!