New York host yn novimber feiling "Art of the Automobile" | KIKKERT

Op 21 novimber fan dit jier sil New York City de "Art of the Automobile" ûntfange. Dizze enoarme autoveiling, lykas de prachtige namme oanjout, is fan doel om guon fan 'e meast emblematyske auto's te pleatsen, of it no klassyk of modern is, of it no is foar har ûntwerp as technologyske ynnovaasje.

Dit evenemint, dat plakfynt tusken de 18e en 21e fan takom moanne, wurdt organisearre troch twa fan 'e grutste feilinghuzen hjoed: RM Auctions en Sotheby's. De "Art of The Automobile" sil benammen de eksposysje hawwe fan guon fan 'e seldsumste en meast weardefolle klassike en moderne auto's yn' e wrâld. De tentoanstelling sil letter wurde begelaat troch in feiling dy't plakfynt op 21 novimber (tusken 10:00 en 17:00 lokale tiid), dêr't ferskate auto-reliken te keap wurde sille (ynklusyf in hynder lutsen koets en guon prototypes), yn guon gefallen miljoenen euro's wurdich.

Hjir is in list mei guon fan 'e wichtichste auto-reliken dy't sille wurde veiling:

- 1892 Brewster Park Drag troch Brewster & Company

- Lincoln Indianapolis Exclusive Study troch Carrozzeria Boano Torino 1955

- Aston Martin DB2/4 Mk II "Supersonic" troch Carrozzeria Ghia 1956

- 1959 Ferrari 250 GT SWB Berlinetta Speciale troch Carrozzeria Bertone

– Maserati A6G/2000 Spyder troch Carrozzeria Zagato 1954

- 1955 Ferrari 250 Europa GT Coupé troch Carrozzeria Pininfarina

- 1964 Chevrolet CERV II

– 1964 Ferrari 250 LM troch Carrozzeria Scaglietti

- 1970 Plymouth Road Runner Superbird

– 1958 BMW 507 Series II Roadster

- 1967 Toyota 2000GT

– 1966 Jaguar E-Type Serie I 4.2-liter Roadster

– Pegaso Z-102 Series II Berlinetta fan Carrosserie J. Saoutchik út 1954

– Mercedes-Benz 300 SL Roadster út 1960

– Mercedes-Benz 300 SL Gullwing út 1955

- Porsche 356 A Carrera 1600 GS "Sunroof" Coupé troch Karosserie Reutter 1959

- 1961 Ferrari 250 GT Cabriolet Serie II troch Carrozzeria Pininfarina

– Ferrari F310 B út 1997

– Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Bleu Nuit 2011

Boarne: RM Auctions

New York host yn novimber feiling

Lês mear