WRC: Sébastien Ogier osvaja Rally de Catalunya 2013

U posljednju je etapu Sébastien Ogier ušao s "nožem u zubima" i silovito napao 1. mjesto na Rally de Catalunya.

Unatoč tome što je u posljednju fazu ušao sa samo 1,5s ispred 2. mjesta i timskog kolege Jarija-Mattija Latvale, francuskog Volkswagena, Sébastien Ogier je relativno lako osvojio Rally de Catalunya dodavši ekspresivnih 31,4s na stranu koju sam imao dan prije . Posljednji dan “nož u zube” za pobjedu, u reliju gdje je Volkswagenu gotovo sve prošlo savršeno.

Djelomično predvidljiv završetak. Imajući na umu da se zadnji dan Rally de Catalunya igrao na zemljanim podovima – za razliku od drugog dana gdje je tar bio kralj i gospodar – Ogier je pobijedio u sve četiri od današnjih šest dionica, uvijek ostajući ispred svojih izravnih protivnika u borbu za konačnu pobjedu.

katalunija

Volkswagen je također imao mnogo razloga za osmijeh. S drugim mjestom Jari-Mattija Latvale, Volkswagen je po prvi put ove godine ostvario duplo mjesto i tako zadržao nadu u osvajanje drugog mjesta u prvenstvu. Na trećem mjestu bio je Mikko Hirvonen koji nije uspio u španjolskim zemljama. Općenito, uvijek je išao između petog i šestog mjesta, a tek u posljednjoj fazi imao je koristi od Sordoovog napuštanja i Neuvilleovog velikog kašnjenja da se popne na prva mjesta u generalnom plasmanu.

Dvojac Paulo Freire i Joaquim Capelo, uz podršku Razão Automóvela, bili su u dobroj formi, jer su ukupno osvojili zaslužno 29. mjesto. Jedina portugalska momčad koja ima pravo na pobjedničko postolje, čestitamo!