Formula 1: Rosberg osvaja VN Austrije

Mercedesova hegemonija proširila se i na VN Austrije. Nico Rosberg je ponovno pobijedio i produžio vodstvo u Svjetskom prvenstvu Formule 1.

Mercedes je ponovno diktirao pravila tijekom vikenda Formule 1. Nisu uspjeli osvojiti pole-position, ali nisu propustili pobijediti. Nico Rosberg osvojio je VN Austrije u Formuli 1, iako je Williams bio u prvom redu i gdje je izgledalo kao da se sve sprema za povijesnu pobjedu engleske marke. Rosberg je već na prvom pit stopu krenuo naprijed, a od tog trenutka prednost se povećavala.

VIDI TAKOĐER: Vozači WTCC-a nisu htjeli ni vjerovati da će 2015. proći kroz Nürburgring

Drugi, završio je Lewis Hamilton. Engleski vozač uspio je proći Valtterija Bottasa u izmjeni guma i čak je pokušao sustići svog suigrača, u sporu za prvo mjesto bezuspješno.

Velika nagrada Austrije, Red Bull Ring 19.-22. lipnja 2014

Najvećim gubitnikom pokazao se Felipe Massa, koji je startajući s prve pozicije na rešetki utrku završio na 4. mjestu. Brazilski vozač bio je glavna žrtva zaustavljanja u boksu. Više sreće imao je njegov suigrač, Valtteri Bottas, koji je imao sjajan vikend: završio je na 3. mjestu i jedva se izborio za pole-position.

Na 5. mjestu završio je Fernando Alonso, drugi nadahnuti Sergio Pérez, koji je završio na izvrsnom 6. mjestu na kontrolama Force India jednosjeda. Kimmi Raikkonen zatvorio je Top 10, požalivši se na probleme s motorom u svom Ferrariju.