João Barbosa osvaja 24h Daytone

Anonim

João Barbosa osvojio je danas 24 sata Daytone. Portugalski piloti u dobrom planu u američkoj utrci izdržljivosti.

João Barbosa pobijedio je na 24 sata Daytone, pobijedivši Maxa Angelellija za samo 1,4 sekunde, u izdanju koje je, kako vrijeme potvrđuje, oduzimalo dah. Bila je to njegova druga ukupna pobjeda na natjecanju.

Portugalski vozač iz Action Express Racinga, uz asistenciju Christiana Fittipaldija i Sébastiena Bourdaisa konstantno je bio u vrhu utrke, a za njim je bio timski automobil Wayne Taylor Racing koji je zauzeo drugo mjesto.

U klasi GTLM, Pedro Lamy je bio tek osmi, zbog mehaničkih problema u svom Aston Martinu, što je momčadi donijelo “odmor” od 3 sata u boksu za popravak. Tako je pobjeda u klasi GTLM završila s osmijehom Porscheu, iako je samo jedan automobil završio utrku. BMW je mehaničku konzistentnost svojih automobila učinio svojom glavnom prednosti i osigurao drugo mjesto, unatoč nedostatku tempa. SRT je zauzeo treće mjesto.

U klasi GTD još jedan Portugalac, Filipe Albuquerque (na slici) koji je jurio unatrag, oporavio se do petog mjesta u jednoj od Audijevih Flying Lizard tima, čime nije uspio ponoviti svoju pobjedu iz 2013. u kategoriji. U ovoj klasi, vrhunac je bio cijeli zadnji krug automobila Level 5 i Flying Lizard, a Alessandro Pier Guidi je gurnuo Markusa Winkelhocka na travu. Pobjeda je u konačnici pripisana Audiju Markusa Winkerlhocka, jer je Pier Guidi kažnjen nakon utrke.