Carlos Sainz povećava svoju prednost u 9. etapi Dakara

Anonim

Drugi trijumf Španjolca označio je Peugeotov povratak pobjedama u Dakaru 2016. godine.

Današnji specijal već je bio jedan od najkraćih na Dakaru, a postao je kraći kada je organizacija bila prisiljena obustaviti etapu na 4. putnoj točki, zbog velike vrućine koja se osjećala u Belénu u Argentini.

Carlos Sainz je iskoristio svoje iskustvo i završio s vremenom od 2h35m31s, samo 10 sekundi iza Erika Van Loona (Mini) i 37 sekundi iza Mikka Hirvonena (Mini). U ukupnom poretku Španjolac je pojačao svoje vodstvo, dok su Peterhansel i Al Attiyah zauzeli druga dva mjesta na postolju.

VIDI TAKOĐER: 15 činjenica i brojki o Dakaru 2016

Što se tiče Sébastiena Loeba, Francuz je više puta zaglavio u pijesku i završio je etapu na 18. mjestu, 1h13m od Carlosa Saiza, praktički izostavljen iz utrke za pobjedu u Dakaru.

Na motociklima, Toby Price (KTM) vratio se đavolskim tempom i jasno je osvojio etapu s više od 7 minuta prednosti ispred Kevina Benavidesa (Honda). Paulo Gonçalves je opet imao nesretan dan i bio je pred odlaskom u mirovinu, no zahvaljujući skraćenoj etapi Portugalci će moći nastaviti u natjecanju, iako kasno u borbi za pobjedu.