Francisco Carvalho penje se na najviše mjesto na postolju Rally da Guarda

Po 9. put u 21 izdanju, Francisco Carvalho ponovno je pobijedio na Rally da Guarda. Za provođenje testa upravljivosti bilo je potrebno samo 37,49 sekundi, a pobjednik 20. izdanja Nuno Antunes stigao je do drugog mjesta (41,13 sekundi). Treći je Araújo Pereira, s 43,83 sekunde, zadržavši tradiciju dobrih rezultata.

Bridgestone First Stop Guarda 2017 Rally odveo je više od 40 timova na Cidade Alta, u utrci koja se održala pored gradske tržnice Guarda. Još jedan vrhunac bila je ženska konkurencija koju je obilježila pobjeda Cátie Mogo koja je stazu završila za 52,19 sekundi, a slijedile su je Teresa Reis i Maria Albino.

Francisco Carvalho penje se na najviše mjesto na postolju Rally da Guarda 16059_1

Saab 96 Rallye automobilskog omjera

Razão Automóvel je također sudjelovao na Guarda Rallyju, što je bilo treće uzastopno sudjelovanje, ovaj put za volanom Saaba 96 Rallyea. Ako nas pratite na Instagramu, sigurno ćete znati koji je najljepši žuti auto u Portugalu (zaboravite Noddyja, nemate šanse...)

Saab 96 Rallye sudjelovao je u testu upravljivosti, a za volanom je bio Diogo Teixeira, koji je osvojio počasno 31. mjesto u generalnom plasmanu. Upravljanje uz pomoć ruke bilo je presudno za postizanje ovog rezultata.

Osim natjecateljskog programa, program je obilježila i predprezentacija knjige sv 30 godina povijesti Free Escape Cluba , u mitingu usko povezanom s poviješću Kluba. Još jedan važan trenutak bio je posjet tvrđavi Jarmelo, gdje je tada odjeveni Agostinho Silva poveo sudionike na putovanje kroz vrijeme, kroz povijest, baštinu i tragediju vezanu za D. Pedra i Inês de Castro.

Bridgestone / First Stop, koji je sudionike, povezanih očiju, natjerao da stave gume na model s automobilom, izabran je među sudionicima za „Najbolju marku automobila na Guarda Rallyju“, nagradu koju je 2016. godine ex aequo osvojio Ford. i Renault.