I ide sedam. Lewis Hamilton osvaja (opet) titulu vozača u Formuli 1

Kao da želi dokazati da se rekordi trebaju rušiti, Lewis Hamilton osvojio je svoju sedmu titulu vozača Formule 1 (četvrtu uzastopnu), čime je izjednačio rekord za naslove u sportu koji je do sada pripadao samo Michaelu Schumacheru.

Nakon što je na VN Portugala postao najpobjedničkiji vozač ikad u Formuli 1, Britanac je sada postigao još jedan rekord nakon pobjede na VN Turske za koji je krenuo sa šestog mjesta na ljestvici.

Nakon nesretnog početka, sada sedmostruki svjetski prvak Formule 1 uspio je vratiti pozicije i završio VN Turske ispred Sergia Péreza koji je zauzeo drugo mjesto i Sebastiana Vettela koji se uspio vratiti na postolje.

Lewis Hamilton

Nešto što se i očekivalo, ova sedma vozačka titula koju je osvojio Lewis Hamilton je postignuta kada su do kraja još tri prvenstvene utrke: dvije u Bahreinu i još jedna u Abu Dhabiju.

karijera rekordera

Osim što je izjednačio Schumacherov rekord za naslove i već bio najpobjedničkiji vozač ikad u Formuli 1, Lewis Hamilton također je vozač s najviše pole-positiona (97) i najviše odlazaka na postolje (163). Hamilton je ukupno osvojio 94 od 264 GP-a u kojima se utrkivao, čime je postigao postotak pobjede od 35,61% (treći najveći ikad).