12-as titulas Dakare Stéphane'ui Peterhanseliui

Prancūzų lenktynininkas paskutinį etapą baigė 9-oje vietoje, kiek daugiau nei 7 minutes nuo nugalėtojo Sébastieno Loebo.

Stéphane'ui Peterhanseliui, kaip ir vakarykštiame specialiame, tereikėjo suvaldyti rizikas ir suvaldyti ankstesniuose etapuose pasiektą pranašumą. Vairuotojas, vadovaujantis Peugeot 2008 DKR16, finišavo „tik“ 9-uoju geriausiu laiku, kurio pakako 12-ajai pergalei Dakare.

Sébastienas Loebas išsipirko iš kur kas kuklesnės 2-osios savaitės ir laimėjo 180 km specialųjį bėgimą su 1 m13 s pranašumu prieš Mikko Hirvoneną, kuris pirmą kartą dalyvaudamas beveik negalėjo užlipti ant prizininkų pakylos. Su tokiu rezultatų deriniu Nasseras Al-Attiyahas („Mini“) ir Ginielis De Villiersas („Toyota“) užėmė atitinkamai antrą ir trečią vietas. Kataro lenktynininkas Peterhanselis vėlavo 34 min. 58 sek., o pietų afrikietis prancūzams užfiksavo 1 val. 02 min. 47 s skirtumą.

Dakaras-27

Nepaisant Peugeot dominavimo pirmąją varžybų savaitę, Stéphane'as Peterhanselis Dakarą pradėjo diskretiškai, kitaip nei jo tautietis Sébastienas Loebas. Pirmą kartą Dakare pasirodęs prancūzas nustebino varžybas – laimėjo 3 iš 4 pirmųjų etapų.

Tačiau Loebas nesugebėjo prisitaikyti prie smėlėtesnių sąlygų ir išvydo 7-ojo ir 9-ojo etapų nugalėtoją ispaną Carlosą Sainzą. Tačiau 10-ajame etape Peterhanselis padidino tempą ir atliko beveik tobulas lenktynes, bendroje įskaitoje aplenkdamas savo komandos draugą. Iš ten prancūzas tvirtino savo nuoseklumą ir sugebėjo iki galo, iškovodamas dar vieną titulą, papildantį savo didžiulę mokymo programą.

dakaras

TAIP PAT ŽR.: Taip gimė Dakaras – didžiausias nuotykis pasaulyje

Važiuojant dviračiais taip pat nebuvo jokių staigmenų: Australijos motociklininkas Toby Price'as šiandien užėmė ketvirtą vietą, užsitikrinęs savo pirmąją pergalę ir 15-ą iš eilės KTM Dakare. Hélderis Rodriguesas buvo aukščiausias portugalas po to, kai Paulo Gonçalves, favoritas į galutinę pergalę, pasitraukė dėl avarijos. „Yamaha“ motociklininkas buvo trečias atvykęs į Rosarijų ir užėmė 10-ą vietą, užimdamas penktą vietą bendroje įskaitoje.

Taip baigiasi dar vienas Dakaras, kuriame, kaip ir daugelyje kitų, buvo visko po truputį: stiprių emocijų, stebinančių pasirodymų ir šiek tiek nusivylimų. Dvi savaites pilotai ir mašinos buvo išbandomi ir galėjo parodyti savo miklumą bei ryžtą pačiomis įvairiausiomis paviršiaus ir oro sąlygomis. „Didžiausias pasaulio nuotykis“ baigiasi šiandien, bet nesijaudinkite, kiti metai baigėsi!

Stebėkite „Razão Automóvel“ „Instagram“ ir „Twitter“.