Portugāles rallijs: Sebastjēns Ožjē pilnā uzbrukuma režīmā

Sebastjans Ožjē dodas uz Portugāles rallija pēdējo dienu, uzbrūkot. Ieguva 4,9 sekundes līderim un Jari-Mati Latvala un dvieli zemē nemeta.

Rītdiena nebūs piemērota vājprātīgajiem. Pašreizējais pasaules čempions Sebastjēns Ožjē izcīnīja savu trešo uzvaru Vodafone Rally de Portugal īpašajos posmos un samazina atstarpi līdz sacensību līderim. Volkswagen pilots ieguva 4,9 sekundes no sava komandas biedra Jari-Matti Latvala, kurš arvien vairāk redz savu pārsvaru riskam.

Abus šķir tikai 9,5 s, kad līdz Portugāles WRC brauciena beigām atlikuši trīs posmi. Sabiedrībai, kas masveidā ceļo, lai skatītos Portugāles ralliju, šajā Volkswagen un Volkswagen pašdarinātajā duelī ir vēl viens iemesls interesei.

Ar šādu rezultātu Ožjē pārspēja Krisu Mīku, kurš no otrās vietas atkrita uz trešo. Brits no Citroën veica ceturto reizi aiz Andreasa Mikelsena (attēls). Pjedestālam pietuvojās arī norvēģis no Volkswagen. Tas ir 1,1 sekundes attālumā no Mīka vietas.

Portugāles rallijs SS11 2015-3-10 (28)

Heidens Pedons atlēca un apsteidza savu komandas biedru Dani Sordo iepriekšējā speciālajā braucienā. Pēdējā viņš ietriecās akmenī un sabojāja sava Hyundai i20 WRC ātrumkārbu. Zaudēta eļļa un arī pozīcija tabulā. Viņš šo amatu atkal atdeva spānim.

Ford pilots Ots Tanaks ierindojās piektajā posmā un saglabā tādu pašu pozīciju arī kopvērtējumā. Starp citu, igauņiem ir konsolidētā pozīcija. Viņš atpaliek no Mikelsena par 50 sekundēm, un viņam ir 45 sekunžu pārsvars pār Sordo.

WRC2 sacensībās Nasers Al-Atija ar savu Fiesta RRC turpina dominēt. Šoreiz viņš uzvarēja speciālajā un par 24 sekundēm uzvarēja Esapeku Lapi, kurš dienu finišēja otrais klasē, 49 sekundes atpaliekot no pirmā. Pontuss Tidemands ar otro oficiālo Škoda atrodas pēdējā vietā uz goda pjedestāla, bet Stéphane Lefebvre no Citroën ir ceturtajā vietā ar 16 sekundēm.

Attēli: André Vieira/Thom Van Esveld – Ledger Automobile

Portugāles rallijs: Sebastjēns Ožjē pilnā uzbrukuma režīmā 30568_2