Raliul Cidade de Guimarães 2014: Emoție până la final!

Anonim

Un alt test al campionatului național de raliuri, de data aceasta cu orașul natal ca fundal. Un miting plin de spectacol și chiar cu câteva surprize între ele.

Pedro Meireles, un pilot care concurează la bordul unei Skoda Fabia S2000, a demonstrat încă o dată că mersul pe tăișul briciului poate da roade. Șoferul Skoda a luat victoria cu o marjă atât de mică de 0,3 secunde. Un rezultat care dezvăluie, parțial, emoțiile acestui miting din ținuturile Guimarães.

Cu o marjă atât de mică, care ar fi trebuit să aibă un gust amar în gură a fost Ricardo Moura, pe locul doi. A lăsat victoria să scadă cu o marjă de 0,3 secunde. Amintiți-vă că Meireles câștigase deja prima competiție a campionatului, la Fafe, la o diferență de doar 1,3s.

Rally_Cidade_Guimar_es2014_1

Pedro Meireles chiar a intrat mai puțin bine în acest raliu, diferențele ajungând la 3,1s, dar determinarea a fost mai puternică. Locul de onoare pe podium i-a revenit lui Ricardo Barros cu Ford Fiesta R5 pentru a termina cursa pe locul 3, cu o diferență de 26,4s față de Pedro Meireles.

Rămâneți cu videoclipul, cu cele mai bune din Rally Cidade de Guimarães, prin amabilitatea RallyMania.

Cel mai mare noroc al acestui raliu Cidade de Guimarães, i-a fost lăsat lui José Pedro Fontes, după ce a condus primele 3 calificări, cu Porsche 997 GT, o pierdere a făcut totul să piardă. Astfel, ceea ce ar fi o victorie practic sigură a fost ipotecat, după o diferență de 25,1s, care era departe de locul secund, João Barros.

Raliul Cidade de Guimarães 2014: Emoție până la final! 30607_2