Toyota TS050 Hybrid: Japonsko vracia úder

TS050 Hybrid je novou zbraňou Toyota Gazoo Racing vo World Endurance (WEC). Opustil motor V8 a teraz integruje motor V6, ktorý lepšie vyhovuje súčasným predpisom.

Po neľahkej obhajobe titulu majstra sveta v roku 2015 si Toyota stanovila ambiciózne ciele opäť súťažiť na čele stále konkurencieschopnejších a zaujímavejších majstrovstiev sveta vo vytrvalostných pretekoch (WEC).

TS050 Hybrid, ktorý bol dnes predstavený na okruhu Paul Ricard v južnom Francúzsku, je vybavený 2,4-litrovým bi-turbo blokom V6 s priamym vstrekovaním v kombinácii s hybridným systémom 8MJ – oba vyvinuté divíziou Motor Sports Division v technickom centre Higashi. Fuji, Japonsko.

SÚVISIACE: Toyota TS040 HYBRID: v japonskom strojovom brlohu

V minulej sezóne bolo jasné, že TS040 Hybrid už nemá argumenty na boj s modelmi Porsche a Audi. Nový bi-turbo motor V6 s priamym vstrekovaním lepšie vyhovuje súčasným predpisom, ktoré obmedzujú tok paliva do motora. Aby bola zaistená maximálna účinnosť, predný a zadný motorgenerátor rekuperuje energiu počas brzdenia a ukladá ju do lítium-iónovej batérie pre ešte väčšie „zvýšenie“ zrýchlenia.

Majstrovstvá sveta vo vytrvalostných pretekoch začínajú 17. apríla v Anglicku 6 hodinami v Silverstone. Pozrime sa, ako sa Toyota TS050 Hybrid správa pred vozovým parkom Porsche, ktoré vyhralo posledné prvenstvo.