Félix da Costa vyhráva GP Macaa a Monteiro skáče na pódium vo WTCC

Anonim

Pre našich motoristických námorníkov to bol intenzívny víkend. António Felix da Costa je druhým Portugalčanom, ktorý vyhral preteky v Macau, no ako jediný to dokázal v mene Portugalska a Tiago Monteiro vytiahol nový Civic na pódium!

Nebolo to hocijaké víťazstvo, štartoval z „pole position“, no stratil pár metrov na „Felixa Sueca“ z Mucke Motorsport. Zhoda náhod, práve na zákrute hotela Lisboa sa Félix da Costa posunul na prvé miesto a už ho nepustil. Bližšie k F1 sľubuje Félix da Costa a očakáva sa, že budúcnosť bude pre mladého portugalského jazdca svetlá.

Félix da Costa vyhráva GP Macaa a Monteiro skáče na pódium vo WTCC 26573_1

Na WTCC bol Tiago Monteiro brilantný, keď na konci troch kôl umiestnil svoj Civic na pódiu, keď si v prvých pretekoch zabezpečil tretie miesto. Napriek štvrtému miestu má tím pocit, že splnil všetky svoje ciele a končí túto sezónu, čo zaručuje, že rok 2013 bude mať pred sebou veľmi sľubný. Skvelá práca!

Félix da Costa vyhráva GP Macaa a Monteiro skáče na pódium vo WTCC 26573_2

Čierne dni v "Monaku Ázie"

Tieto posledné dni sú tiež spomienkou na stratu portugalského motocyklového jazdca Luísa Carreiru na GP Macaa. Pád v najrýchlejšej časti okruhu sa 35-ročnému pretekárovi stal osudným. V kvalifikácii na CPM Cup, súčasť GP Macaa a len jeden deň po smrti portugalského jazdca, si okruh vyžiadal ďalšiu obeť – hongkonského jazdca Philipa Yaua, ktorý na Chevrolete Cruze zablúdil po strate kontroly nad auto v zákrute hotela Mandarim, zranenia boli pre vodiča smrteľné.

Félix da Costa vyhráva GP Macaa a Monteiro skáče na pódium vo WTCC 26573_3

Okruh Guia – jeden z najnebezpečnejších

Okruh Guia s dĺžkou 6,2 km a celkovým počtom 19 zákrut je považovaný za jeden z najnebezpečnejších na svete, ktorý pripravil o život už 5 jazdcov. Najrýchlejšie kolo dosiahol Švajčiar Edoardo Mortara v roku 2009 za volantom vozidla Formuly 3 Signature/Volkswagen. Kolo dokončil za 2'10,732 s.

Text: Diogo Teixeira