Víťazstvo Citröenu vo Vila Real a frustrácia Monteira

V portugalských pretekoch WTCC bol Tiago Monteiro mimochodom na začiatku 2. pretekov a víťazom sa stal Citröen s Číňanom Ma Qing Hua, ktorý jazdil na Citroene C-Elysée na prvom mieste a Muller na druhom.

Smer pretekov ukončil preteky o tri kolá skôr, ako sa očakávalo. Boli to preteky poznačené niekoľkými nehodami, sériu troch inauguroval Portugalčan Tiago Monteiro (Honda Civic). Boli sme tam a mohli sme potvrdiť smútok fanúšikov zoči-voči nehode, ktorá vyhnala Tiaga Monteira.

Yvanovi Mullerovi (Citröen C-Elyseée) a Talianovi Gabriele Tarquinimu (Honda Civic) sa podarilo uniknúť zmätkom a doplniť pódium za Ma Qing Hua. Lietajúci pilot získal vo Vila Real 2. víťazstvo v kariére.

Od nehody k nehode až po červenú vlajku

Ťažkosti, ktoré mali jazdci v dopoludňajších pretekoch, sa „dostavili“ v priebehu popoludnia, hlavne preto, že tlak bol veľmi vysoký. Keďže Vila Real nedával príležitosti na predbiehanie, každý hľadal chybu.

Ako prvý bol odstránený Tiago Monteiro, Portugalčan, ktorý štartoval z 5. miesta, bol pod tlakom na dobrý štart, čo je na tejto trase rozhodujúci faktor. Pri pokuse „napasovať“ Hondu Civic medzi Ladu Vestu Holanďana Nicka Catsburga a Jaapa Van Lagena sa Tiago nehode nepodarilo vyhnúť. Preteky boli neutralizované na štyri kolá, čas potrebný na odstránenie Hondy zo scény. V tomto čase si Citröen držal vedenie, pričom Ma Quin Hua a Muller obsadili prvé a druhé miesto.

Nehoda Tiago Monteiro-8

Nasledoval Holanďan Nick Catsburg na 3. pozícii a pomalší ako vlak, ktorý ho nasledoval v zložení Gabriele Tarquini, Norbert Michelisz (Honda Civic), Sebastien Loeb (Citroen C-Elysée) a Jose Maria Lopez (Citroen C-Elysée). V 10. kole dal širší vstup z Catsburgu Tarquinimu priestor na to, aby sa pokúsil predbehnúť, za ním nasledovali Michelisz a Loeb, ale tento dotyk by legendu rely vyradil z pretekov vo Vila Real.

V 12. kole Nick Catsburg (Lada) prudko havaroval na koľajniciach pri zjazde z Mateusa. Trosky, ktoré boli roztrúsené po trati, viedli smer pretekov k rozhodnutiu ukázať červenú vlajku.

Ma Qing Hua po pretekoch poďakoval tímu „Za včerajšiu skvelú prácu, keď cieľom bolo zabezpečiť pole position pre druhé preteky. Odštartoval som dobre a vrátil som sa na najvyššie miesto na pódiu. Neviem, čo sa za mnou dialo a mojou jedinou starosťou bolo sústrediť sa za „bezpečnostným vozidlom“, aby som dosiahol prielom. Keď mi povedali, že preteky sa skončili, bolo to fantastické. Moje víťazstvo v súťaži svetového pohára je dobrou správou pre motoristický šport v Číne.

Jazdec tímu Citröen Yvan Muller bol „s pódiom spokojný, pretože som už nemohol dlho čakať. Na Lopeza som stratil ešte pár bodov, ale nič nie je rozhodnuté. Včera som v kvalifikácii cítil vibrácie a nedokázal som zabojovať o „pole“, ale to sú situácie v motoršporte. Kráčal som tak rýchlo, ako som mohol, ale mama bola rýchlejšia a zaslúžila si víťazstvo."

Na druhej strane Gabriele Tarquini priznal, že „Včera som sa pýtal, či chcú, aby som do druhých pretekov štartoval z „pole“, pretože stačilo urobiť pomalé kolo, ale povedali mi, že nie a že by som to mal skúsiť. dostať sa do Q3. Tento víkend som mal možno najlepšie auto sezóny a dosiahol som dobrý výsledok. Mal som šťastie, keď mal nehodu Tiago, pretože som bol vedľa neho a potom som zaútočil na Ladu, pretože som nemal čo stratiť. Na týchto okruhoch, ktoré nemajú dlhé rovinky, sú naše autá dobré a môžeme hrať hru viac podobnú tým Citröen.“

Portugalský jazdec Tiago Monteiro zostal s „pocitom frustrácie, pretože pódium bolo možné a pretože som stratil body v šampionáte. Na štarte druhej jazdy som išiel cez jediné miesto, kde som sa mohol pokúsiť prejsť, no žigulíky ma vytlačili, mal som smolu, že sa kolesá dotkli a nehode sa nedalo vyhnúť. Teraz poďme testovať a premýšľať o ďalších pretekoch, ktoré budú v Japonsku."