Honda Civic Type R je „kráľom európskych okruhov“

Anonim

Honda Civic Type R obišla dva mesiace päť európskych okruhov – Silverstone, Spa-Francorchamps, Monza, Estoril a Hungaroring – s cieľom presadiť sa ako líder rodiny kompaktných vozidiel.

Inžinieri japonskej značky, inšpirovaní Hondou Civic Type R, ktorá zaznamenala najlepší čas na Nürburgringu pre vozidlá s predným náhonom – a ktorú nedávno porazil nový Volkswagen Golf GTI Clubsport S – si zobrali príklad zo športového auta. na päť európskych okruhov. Cieľom bolo posilniť pozíciu Hondy Civic Type R ako lídra medzi členmi rodiny vysokovýkonných kompaktných vozidiel – bez mechanických úprav, to zaručuje značka.

Dobrodružstvo sa začalo vlani v apríli v Silverstone, kde japonské športové auto dokončilo britský okruh za 2 minúty a 44 sekúnd. Jazdec Matt Neal, ktorý nebol spokojný s konečným časom, sa vrátil o tri týždne neskôr – už s priaznivejšími poveternostnými podmienkami – a trvalo to len 2 minúty a 31 sekúnd.

Honda Civic Type R je „kráľom európskych okruhov“ 30115_1

POZRITE SI TIEŽ: Audi Offroad Experience štartuje 24. júna

Cesta pokračovala v máji na belgickom okruhu Spa-Francorchamps. Pilot Rob Huff zvládol čas 2 minúty a 56 sekúnd. Ďalšou výzvou bol historický okruh v Monze, tentokrát s Maďarom Norbertom Micheliszom za volantom. Japonskému športovému vozidlu trvalo prejdenie okruhu len 2 minúty a 15 sekúnd. Na našom veľmi známom okruhu Estoril, na rozdiel od plánov, to bol Bruno Correia, kto sa posadil za volant Hondy Civic Type R, kvôli nehode Tiaga Monteira v pretekoch WTCC pred niekoľkými dňami. Bruno Correia však s jediným tréningovým dňom dosiahol rekordný čas 2 minúty a 4 sekundy.

Výzva sa skončila 6. júna na maďarskom Hungaroringu, keď domáci jazdec – Norbert Michelisz – dokončil výzvu najlepším možným spôsobom s výsledným časom 2 minúty a 10 sekúnd. „Je to dôkaz, že náš tím vyvinul skutočné súťažné športové auto na cesty,“ priznal Philip Ross, viceprezident Honda Motor Europe.