Rally de Portugal: Sebástien Ogier v režime plného útoku

Sébastien Ogier odchádza na posledný deň Rally de Portugal útočne. Na vedúceho a Jari-Mattiho Latvalu získal 4,9 sekundy a nehodil uterák na zem.

Zajtrajšok nebude vhodný pre slabé povahy. Úradujúci majster sveta Sébastien Ogier získal tretie víťazstvo na špeciáloch Vodafone Rally de Portugal a sťahuje náskok na lídra pretekov. Jazdec Volkswagenu získal 4,9 s od svojho tímového kolegu Jariho-Mattiho Latvalu, ktorý čoraz viac vidí svoj náskok v ohrození.

Tieto dva delí len 9,5 s, keď do záveru portugalskej jazdy WRC zostávajú tri etapy. Verejnosť, ktorá masovo cestuje, aby sledovala Rally de Portugal, má v tomto domácom súboji Volkswagen vs Volkswagen ďalší dôvod na záujem.

Týmto výsledkom Ogier prekonal Krisa Meekeho, ktorý klesol z druhého na tretie miesto. Brit z Citroënu dosiahol štvrtýkrát za Andreasom Mikkelsenom (hlavný obrázok). K pódiu sa priblížil aj Nór z Volkswagenu. Je to 1,1 sekundy od Meekeho.

Rally de Portugal SS11 2015-3-10 (28)

Hayden Paddon sa odrazil a v predchádzajúcom špeciáli predbehol svojho tímového kolegu Daniho Sorda. V tom poslednom narazil na kameň a poškodil prevodovku svojho Hyundai i20 WRC. Stratený olej a aj postavenie v tabuľke. Tento post opäť prepustil Španielovi.

Ott Tanak z Fordu bol v sekcii piaty a celkovo si udržiava rovnakú pozíciu. Mimochodom, estónčina má konsolidovanú pozíciu. Na Mikkelsena stráca 50 sekúnd a pred Sordom má náskok 45 sekúnd.

Vo WRC2 naďalej dominuje Nasser Al-Attiyah so svojou Fiestou RRC. Tentoraz vyhral špeciál a vyhral 24 sekúnd pred Esapekkom Lappim, ktorý skončil druhý deň v triede, 49 sekúnd za prvým. Pontus Tidemand v druhej oficiálnej Škode je na poslednom mieste na pódiu a na štvrtom mieste je Stéphane Lefebvre v Citroëne so 16 sekundami.

Obrázky: André Vieira/Thom Van Esveld – Ledger Automobile

Rally de Portugal: Sebástien Ogier v režime plného útoku 30568_2