Autoritatívny Sébastien Loeb v 5. etape Dakaru

Anonim

V pretekoch, ktoré opäť ovplyvnil dážď, bol pri príchode do Bolívie najsilnejším jazdcom Sébastien Loeb.

Francúz odštartoval odhodlane a od začiatku do konca išiel autoritárskymi pretekmi, pričom vyhral trasu medzi Salvador de Jujuy a Uyuni, ktorá bola pre dážď skrátená o 7 km. Pilot Peugeotu, ktorý sa podľa všetkého dokonale prispôsobil off-roadu, skončil s náskokom 22 sekúnd na druhom mieste Španielom Carlosom Sainzom a 3 minúty pred tímovým kolegom Stéphanom Peterhanselom.

Čo sa teda týka celkového poradia, Sébastienovi Loebovi sa podarilo zvýšiť náskok pred konkurenciou a má teraz väčší manévrovací priestor, aj keď Francúz nemôže relaxovať.

Na motocykloch vyhral svoju druhú etapu Austrálčan Toby Price (KTM), no v celkovom hodnotení zostáva po dnes dosiahnutom 11. mieste Paulo Gonçalves (Honda).

NEPREHLIADNITE: Bolo raz jedno dieťa menom Ayrton Senna da Silva…