Trofej C1. Posledné rozhodujúce kolo v Brage s ôsmimi víťazmi

S neskutočným počtom 15 tímov bojujúcich o tituly v dvoch kategóriách, PRO a AM, záverečná púť tretej sezóny C1 Learn & Drive Trophy nesklamala.

Posledné preteky sezóny, ktoré sa konali na okruhu Vasco Sameiro v Brage, sa niesli v znamení vysokej konkurencieschopnosti, o čom svedčí osem tímov, ktoré sa vyšplhali na najvyššie miesto na stupňoch víťazov.

Na objavenie šampiónov kategórií PRO a AM inovovala C1 Trophy vo formáte na okruhu v Brage. Prvýkrát za tri roky existencie súťaž organizovaná spoločnosťou Motor Sponsor obsahovala sériu pretekov v šprinte.

Trofej C1

Celkovo 25 Citroënov C1, ktoré vstúpili na trať (medzi ktorými bol aj C1 Razão Automóvel), súťažilo v šiestich pretekoch, ktoré trvali 50 minút. Hrali sa sólo (bez výmeny vodičov počas každých pretekov) a kombinované výsledky tímov určovali víťazov.

Bol to fantastický víkend s veľmi tesnými pretekmi a niekoľkými tímami, ktoré vyhrali. Riskovali sme debut vo formáte 6 šprintérskych pretekov v trvaní 50 minút na ceste, v ktorej sa rozhodovalo o tituloch. Vieme, že heslom v motoristickom športe je inovácia, a to sme opäť raz urobili. Spokojnosť bola nakoniec všeobecná a toto je nepochybne najlepší spôsob, ako ukončiť éru, v ktorej bol faktor konkurencie vždy prítomný.

André Marques, šéf spoločnosti Motor Sponsor

veľkí víťazi

Líder kategórie PRO po príchode do Bragy tím VLB Racing odchádzal z okruhu Vasco Sameiro s titulom šampióna. Preto boli víťazstvá získané v prvých štyroch pretekoch kľúčové a umožnili tímu prijať manažérsky rytmus v posledných dvoch pretekoch, a tak vyhrať cestu.

Na druhom mieste v konečnej klasifikácii Trophy C1 v kategórii PRO sa umiestnil Termolan, ktorý sa presadil už druhým miestom dosiahnutým v Portimão, tretí skončil Artlaser Gianfranca, ktorý vyhral prvé preteky sezóny. , tiež sporné v Brage .

Keď sme sa pustili do výroby tejto trofeje, bolo to s úmyslom vyhrať. V prvých dvoch rokoch sme nemali veľké šťastie, no v treťom už to bolo definitívne. Urobili sme všetko pre to, aby sme mali sezónu na najvyššej úrovni, bez prekvapení a ukončili sme rok tým najlepším možným spôsobom.

Luís Delgado, zodpovedný za VLB Racing.

V kategórii AM malo šesť pretekov v Brage päť rôznych víťazov: LJ Sport 88 s dvoma víťazstvami, OF Motorsport, G’s Competizione, Five Team a Casa da Eira.

C1 Learn & Drive Trophy

Čo sa týka celkového víťazstva v kategórii, to patrilo Torres Racing Teamu, ktorý si počas sezóny pripísal víťazstvo, štvrté a piate miesto. Na druhom mieste v kategórii AM a len o štyri body sa umiestnil tím Razão Automóvel, ktorý po víťazstve v úvodnom kole v Brage viedol kategóriu AM. Pódium uzatváral LJ Sport 88.

Sme veľmi šťastní, pretože to bol pre nás veľký úspech. Sme štyria kamaráti, všetci amatéri, ktorí sme sa minulý rok dali dokopy, aby bojovali o trofej a výsledok všetkej práce nemôže byť lepší.