Alexandre Borges je veľkým víťazom Guard Racing Days

Organizuje Clube Escape Livre spolu s mestskou radou Guarda Dni strážnych pretekov mal v Alexandre Borges svojho veľkého víťaza, ktorý sa do súťaže vložil cez víkend plný silných emócií.

Prvý deň, sobota, bola venovaná rozpoznávaniu tratí a voľným tréningom, pričom najrýchlejší jazdci prekonali 1,5 km úsek (60 % na asfalte a 40 % na súši) za približne tri minúty.

V nedeľu sa konala skutočná súťaž, pričom testy prebehli v dvoch rozjazdách, v ktorých súťažili naraz tri autá, pričom poradie na štarte bolo od seba niekoľko sekúnd. Na konci dvoch jázd organizácia zhromaždila najlepších jazdcov v každej kategórii a uskutočnila dve kvalifikácie a finále.

Dni strážnych pretekov

Dôkazy (veľa) sporné

Prvé semifinále sa hralo medzi kategóriami Rally a Off Road a postavilo proti sebe Fernanda Peresa a Alexandra Borgesa, pričom druhé si vybojovalo postup do finále časom 2 min 49,978 s (iba o 1 s menej ako čas Fernanda Peresa).

prihlásiť sa ku odberu noviniek

Alexandre Borges bol veľkým víťazom Guarda Racing Days, ktorý sa presadil menami ako Fernando Peres alebo Armindo Araújo.

V druhom semifinále sa v Can-Am postavili Manuel Correia na výkonnom Mitsubishi Evo proti Armindovi Araújovi. Pilot Santo Tirso bol však nútený odstúpiť pre problémy s riadením v polovici trate. V úplnom finále sa teda predstavili Manuel Correia a Alexandre Borges, ktorí vyhrali druhý.

Bolo to niečo, čo už Guarda potrebovala na oživenie mesta, nielen milovníkov motoristického športu, ale všetkých Guardianov a s Clube Escape Livre sme tento cieľ dosiahli. Verím, že sme pre Guardu zasiali semienko veľkej športovej udalosti.

Carlos Chaves Monteiro, starosta Guardy

Priestor bol aj na klasifikáciu podľa kategórií, pričom vyniklo 12 mien: v rely Fernando Peres, José Cruz a Hugo Lopes; v teréne Manuel Correia, Rui Sousa a David Spranger; v Off Road a Kartcross Alexandre Borges, Pedro Rabaço a Sérgio Bandeira a v SSV Armindo Araújo, Pedro Leal a Pedro Matos Chaves.