Zhromaždenie Bridgestone/First Stop Guard. Tak vyzeralo posledné vydanie

Francisco Carvalho bol veľkým víťazom toho, čo sa zapísalo do histórie ako posledný ročník pretekov Bridgestone/First Stop Guard Rally. Tohtoročná rally, ktorú organizuje Clube Escape Livre, sa konala medzi 28. a 30. júnom a znamená koniec pretekov, ktorých počiatky siahajú do roku 1988.

Vo víkende poznačenom emóciami (nielen súťaž, ale aj rozlúčka s pretekmi, ktorých cieľom bolo vždy propagovať región Guarda prostredníctvom auta), Francisco Carvalho zúročil svoje skúsenosti a dokončil test manévrovateľnosti len za 47 735 sekúnd na kontrolách. z MINI.

Nuno Antunes, tiež za volantom MINI a jeden z favoritov na víťazstvo, obsadil druhé miesto s časom 50,371 sekundy. Tretie miesto obsadil João Batista na Mercedese-Benz Triedy A. Ďalším vrcholom bol Fernando Batista, víťaz prvého ročníka, ktorý vo veku 80 rokov dosiahol 5. miesto v riadení BMW.

Najlepšie ženské výkony predviedli Oľga Pereira na Peugeote, ktorá trasu zvládla za 1 min 02 s, hneď za ňou Joana Castro na Renaulte a Bianca Bessa za volantom Fiatu.

Bridgestone Rally/First Stop Guard

Opäť nechýbal Ford Focus, tentoraz v „tichšej“ verzii.

Solidarita na vzostupe

Okrem testu manévrovateľnosti, ktorý sa tento rok konal v blízkosti hotela Lusitânia a nie v mestskej časti, sa Bridgestone/First Stop Guarda Rally ako vždy vyznačovala aj cestným testom, ktorý absolvoval s karavanom zloženým zo 44 autá a 100 ľudí spájajúcich Guardu s Trancoso.

prihlásiť sa ku odberu noviniek

Francisco Carvalho bol veľkým víťazom posledného ročníka Bridgestone/First Stop Guarda Rally.

Tam účastníkov privítal primátor mesta Amílcar Salvador a mohli navštíviť aj Festival histórie v Trancoso. V sobotu večer bola v Guarde na rade Associação Hereditas, aby účastníkov zobrala na prehliadku so sprievodcom po uliciach historického centra Guardy.

So slzou v kútiku oka uzatvárame tento mimoriadny cyklus propagácie a šírenia Guardy prostredníctvom Bridgestone/First Stop Rally, ktorá však počas týchto 30 rokov vždy bola jednoducho „Guard Rally“. Môžeme len poďakovať všetkým, ktorí prispeli k tejto „značke“ Clube Escape Livre.